به عنوان داستان می رود این بود که در اواخر دهه هفتاد و جک Tchen و چارلی لای آغاز شد و توجه همه ساله ناخواسته از سمت چپ بر روی محدود کردن در نیویورک چینی. آن را پشت سر گذاشته بود با محله قدیمی تایمر به عنوان آنها گذشت: چمدان, لباس, شخصی, مقالات یادگاران. بسیاری از آنها تا به حال به امریکا برای کار در نیمه اول قرن بیستم تنها هرگز راه خود را در بازگشت به خانه. آنها هرگز تصور خود را به عنوان بخشی از تاریخ در اینجا; برخی از آنها در انکار که شما می توانید از این محل جدید خانه در همه.

Tchen یک مورخ و لای یک جامعه سازمان ملاقات کرده بود در اوایل دهه هفتاد در زیرزمین کارگاه یک چینی hub برای فعالان و هنرمندان. Tchen بود که اغلب نا امید چقدر سخت بود برای پیدا کردن مدارک و عکس ها و نامه های لازم برای نوشتن یک تاریخ چینی. معلوم می شود که بسیاری از این مواد نیست در کتابخانه ها اما در dumpsters. Tchen, Lai و دیگران شروع محور به عنوان چیزهای زیادی به آنها می تواند. نیویورک چینی تاریخچه پروژه آغاز شد و در 44 شرق برادوی در سال 1980. چهار سال بعد آن را نقل مکان کرد به 70 توت خیابان در نظر گرفتن طبقه دوم از یک مدرسه قدیمی زهوار در رفته. در سال 2009 که به تازگی تغییر نام موزه چینی در امریکا (MOCA) نقل مکان به یک سفارشی-طراحی فضا در مرکز و خیابان است. بخش عمده ای از آن مجموعه باقی ماند پشت در مدرسه بودم.

آخرین پنج شنبه شب, 70, توت, خیابان, گیر افتاد, آتش, به احتمال زیاد به از بین بردن بسیاری از این موزه مجموعه ای از برخی از هشتاد و پنج هزار اقلام است. در کنار این مجموعه ساختمان که متعلق به این شهر نیز خانه مرکز رقص ارشد شهروندان مرکز آموزش فنی و حرفه ای و یک انجمن دو و میدانی. همانطور که در حال حاضر به علت آتش سوزی هنوز نامعلوم است. آتش نشانان مشغول به کار را از طریق شب برای جلوگیری از آسیب. وجود چند آسیب, اما هیچ کس درگذشت. مکا کارکنان نگهداری از یک شب زنده داری, تماشای آب بریزید و از طریق ساختمان. آنها را نمی توان در اجازه برای هفته ها در آن نقطه بیشتر از مواد, به احتمال زیاد خواهد unsalvageable. تنها در حدود چهل هزار مورد بوده است شناسه و دیجیتالی. در میان اشیاء در معرض خطر از دست: کاغذ طرفداران کتاب ها و مجلات عکس های چاپ بلوک; سوابق قدیمی رسیتال برنامه ها و آلات موسیقی; آگهی اعلام خدمات اجتماعی و مشاغل باز; رستوران منوها و علامت; چمدان, سیگار, کارتن های قدیمی, روزنامه, مدارک مهاجرت و گذرنامه; فیلم قرقره و لابی پوستر از افسانه ای چینی تئاتر; آهن washboards قرقره دارندگان و خشکشویی بلیط; عروسک های چوبی یک اسباب بازی پلاستیکی از یک مرد کشیده در یک ریکشا, opera, لباس, حریر, کت دوزی دمپایی; یک دست رنگ تی شرت از یک کمدی گروه تئاتر است که تنها تا کنون انجام شده یک بار.

به عنوان نانسی بوللکو که قبلا به عنوان موزه مدیر برنامه های عمومی نوشت: در Instagram قلب مکا همواره آن مجموعه است. نام این موزه تغییرات و کارکنان نوبت بیش از قیمومیت تکامل می یابد. حتی معنی است که محور در “چینی در آمریکا” بخشی از تغییرات در طول زمان. این مهاجران برای راه آهن و یا به اجرا لوندرس و رستوران ها و در حال حاضر آنها در حال مهندسین. در حال حاضر آنها از هنگ کنگ و تایوان و سرزمین اصلی است. در حال حاضر آنها از فوجیان. در حال حاضر آنها جوان طبقه متوسط و دانشجویان نیست که لباس های شسته شده کارگران است. در حال حاضر حل و فصل آنها برای اولین بار در سانست پارک یا گرگرفتگی و یا المهرست نه منهتن. در حال حاضر به آن تماس بگیرید, چینی, برای تلفن های موبایل یکپارچه و عجیب و غریب. هر نسل جدید منجر به جمع آوری در راه خود را.

من co-سرپرستی “ماه نشان دهنده قلب من” نشان می دهد در مورد موسیقی و چینی-مهاجر تجربه در مکا سال گذشته و زمانی که ما جمع آوری مواد من واقعا شوکه چقدر دشوار بود برای قرار دادن خوب فانی—عکس های خانوادگی از رسیتال پیر mixtapes یا کنسرت, تی شرت, بلیط اینترنتی. مسلما من یک پک موش که تا همین اواخر نگه داشته و یک پوشه از خانواده صورتحساب تلفن از سال 1985. (من دوست داشتم این نوع نوشتار.) اما در زمانی که هیچ اجتماعی بیشتر ارز از یک عکس از شما به عنوان یک قدرت برخورد دوازده سال برگزاری خود را مورد علاقه CD, من آن را عجیب و غریب است که تعداد بسیار کمی از مردم هنوز هم به حال کسانی فیزیکی عکس, اجازه دهید به تنهایی هر یک از موارد در آنها است. (مسلما من نیز هنوز مورد علاقه من قنتد, ژاکت از زمانی که من در سه.) وقتی که من پرسید که من پدر و مادر و دوستان خود من اغلب شنیده می شود همان جواب: هیچ چیز به نظر می رسید ارزش نگه داشتن. شاید همانطور که من نوشت: در یک قطعه در ماه اوت گذشته, آن را به سادگی بخشی از مهاجر ذهنیت است. شما ممکن است صرفه جویی صابون با آمیخته شدن با هم پیر میله یا غلاف خود را از راه دور کنترل در پلاستیکی برای محافظت از آن را از گرد و غبار و سایش. اما شما در نظر خودتان را به عنوان حاشیه ای و خود آرشیو می توانید مانند یک اتلاف زمان و یا کمی بیش از حد hubristic.

همه که باقی می ماند از مکا‘s بایگانی ممکن است آنچه در حال حاضر در محل در موزه. تا حدودی جالب اینجاست که آن زمان نشان می دهد “جمع آوری: جمع آوری و مستند سازی چینی تاریخ آمریکا” است که در مورد ماهیت حفظ و مجموعه است. موزه داران گیاه تام و اندرو Rebatta با کمک نظامی کیم و دیوید لی خواسته چینی جوامع تاریخی و موزه ها در سراسر کشور به قرض دادن به آنها یک آیتم از مربوطه خود مجموعه. برخی از این آثار ارتعاش بیش از دیگران است. قدیمی وجود دارد لباس و آهن و نعل اسب اصلاح شده توسط کارگران چینی برای کمک به اسب خود را با خستگی راه رفتن را از طریق گل و یک تقویم از یک محلی گیاه شناس. و با وجود رویداد تقویم و یادبود پیراهن های اخیر ، به عنوان یک کل می شود یک حس جمعی روح متحد این سازمان است. برای برخی از, آن را در مورد عرفانی اوراق قرضه از تاریخ است. برای دیگران در دور مناطق آن را فقط در مورد داشتن یک فضا برای مردم به گرد هم می آیند.

“جمع آوری” نکات در برخی از چالش های نگهداری در طول تاریخ فکر سازمان های ماندگار در زمانی که مردم بی علاقه به نظر می رسد در گذشته است. ما در یک لحظه زمانی که مینیمالیسم یک فضیلت است هنگامی که آن را تبدیل به یک شعار برای نگه داشتن در اطراف تنها چیزهایی که در کلمات اهداف گورو ماری کوندو, “جرقه شادی است.” گذشته شادی است, اما آن را نیز شامل مبارزه, سردرگمی, لحظات که فرار آسان عاطفی طبقه بندی شده است. مکان هایی مانند مکا ایستاده کمی خارج از ریتم و جریان حضور ما در سفارش به نقطه در unfollowed مسیرهای امکان. زندگی آمریکایی چینی شناس فی Xiaotong گفت: در مورد به دنبال به جلو. او تعداد بازدید ایالات متحده در چهل سالگی و به خصوص ژولیده سوپرمن انسان تجسم امکان برخورد همیشه رو به جلو است. آمریکایی ها معتقد بودند در ابرقهرمانان اما نه در ارواح. ارواح در قرعه کشی به گذشته است. آنها تاریخ است.

آتش می آید در خصوص زمان عجیب و غریب برای مکا. آن را نقل مکان کرد و از توت به محل فعلی خود که طراحی شده توسط معمار مایا لین در سال 2009. بیش از دهه گذشته موسسات و سازمان های غیر انتفاعی فضاهای سراسر نیویورک احساس خرج کردن از توسعه و افزایش اجاره و مکاکه اجاره آن محل کنونی این قاعده مستثنی نیست. برای چند دهه, کسانی که به زندگی در خارج از محله چینی ها در نظر گرفته آن را به عنوان عجیب و غریب محاصره و آن را تا حد زیادی به سمت چپ به تنهایی. آن را قطعا نمی نشان دهنده فرصت است. در خارج از منطقه مالی, چند محله مورد اصابت قرار گرفتند به عنوان سخت 9/11 از محله چینی ها.

همه چیز را تغییر دهید. کافه تریا که یک بار به فروش می رسد غیرممکن ارزان چینی غذا می شود مجلل, کسی که شام میخورد. محله چینی ها است تبدیل گهگاه در دست مردم با ریشه در محله و موزه بوده است بخشی از بحث در مورد کسی است که بهره. در ماه اکتبر مقامات شهر رفت و در برابر محلی احساسات و حرکت رو به جلو با برنامه های جدید زندان در چینی. برای نرم کردن ضربه این شهر اغلب دیده می شود به عنوان یک نیمه دل, حامی, چینی, فرهنگ و هنر متعهد به بهبود نزدیکی تحولات مسکن و پارک ها. مکا خواهد دریافت کمک مالی قابل توجهی نسبت به پیدا کردن یک خانه دائمی.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی