چرا مردم غارت

سلامت که غارتگران هستند و چه می خواهند و چرا برخی از تظاهرات هستند بیشتر احتمال دارد به آنها عبارتند از

توسط NEWS-SINGLE در 14 خرداد 1399
اشلی Gilbertson / هفتم / Redux

برای بسیاری از آمریکایی ها به تماشای کشور های قومی و مذهبی در اعتراض به غارت و چپاول است rub. طی هفته گذشته هزاران نفر از مردم به خیابان آمده اند در شهرستانها در سراسر ایالات متحده برای محکوم نهادی نژادپرستی و خشونت پلیس پس از یک مرد مینیاپولیس به نام جورج فلوید درگذشت هنگامی که یک افسر پلیس به زانو در گردن او برای نزدیک به نه ساعت. اما شکستن ویندوز سوزاندن اموال و سرقت کالا است که به همراه مسالمت آمیز تظاهرات را برخی از افراد مردد برای پرتاب حمایت کامل خود را پشت سر معترضان.

پلیس رهبران به طور کلی موافقم که تنها درصد کمی از معترضان در حال غارت و چپاول اما در عمل هنوز هم غیر قابل انکار گسترده است. یکشنبه شب یک گروه از مردم از تمیز کردن فروشگاه ها در سراسر پایین منهتن چاشنی کفش و الکترونیک به کیسه های زباله. قبلا غارتگران تخریب مینیاپولیس هدف و جاروب شلوار جین طراح از بوتیک در لس آنجلس.

هر زمان گروه زیادی از مردم عصبانی جمع آوری خود به خود صدمه به اموال مشترک است. ترین مسابقه محققان استدلال می کنند که بی دلیل خشونت پلیس علیه سیاه مردم و معترضان مسالمت آمیز بزرگتر است مشکل اجتماعی و هیچ مقدار از کالا به سرقت رفته را تا کنون برابر با از دست دادن حتی یک زندگی انسانی است. هنوز "غارت است که می گیرد در این شرایط است که معمولا به عنوان تفسیر شواهد از انسان شرارت" جامعه شناسان راسل Dynes و E. L. Quarantelli نوشت: در منی مطالعه در غارت و چپاول در سال 1968 یک سال دیگر در آن تظاهرات منجر به گسترده اموال آسیب و مرگ است. احساسات در برخی از گوشه و کنار به نظر می رسد اگر تنها آنها را فقط در مارس مسالمت آمیز و غارت ما خوب خواهد بود با این.

با تکیه بر نیم قرن مطالعه کمتر از ایده آل است اما لازم: چند جامعه شناسان مطالعه غارت به طور خاص. اما مصاحبه با نیم دوجین کارشناسان در تظاهرات و جنبش های اجتماعی با ارائه برخی از بینش به غارتگران' انگیزه.

برای یک چیز غارتگران و معترضان مسالمت آمیز نیست و به طور معمول همان مردم است. دانا فیشر, یک جامعه شناس در دانشگاه مریلند به بررسی اعتراضات برای 20 سال و او می گوید آن را نادر به صورت مسالمت آمیز معترضان به شروع به سرقت و تنظیم آتش سوزی در تصادفی. مردم گله به سایت از تظاهرات با انگیزه های مختلف و کسانی که می خواهند صلح تمایل به ماندن صلح آمیز است. "من دیده ام هرگز کسی در آمده که صلح آمیز و سپس آن را مانند, هی, آنها فقط شکست که پنجره بیش از وجود دارد. من قصد دارم در حال حاضر شروع به غارت و چپاول" او به من گفت.

کسانی که در غارت و چپاول گروه نیز باید متنوع انگیزه. در سال 1968 مطالعه Dynes و Quarantelli توجه داشته باشید که خرابکاری در طول تظاهرات تمرکز بر اشیاء و ساختمان که "نمادی از ارزش های دیگر." برای مثال مردم هستند احتمال بیشتری برای حمله به نمادهای قدرت—مانند سی ان ان ساختمان یا ماشین پلیس از ساختمان های آپارتمانی.

در این راه برخی از غارت یک شلاق-علیه سرمایهداری و پلیس و نیروهای دیگری که دیده می شود به عنوان تداوم نژاد پرستی. "غارت گسترده پس از آن شاید ممکن است به عنوان یک نوع از جرم اعتراض ما غالب مفاهیم اموال" Dynes و Quarantelli نوشت. آن است که یک "پیشنهاد برای توزیع مجدد اموال."

این بخشی از آنچه در این جامعه شناس S. Andrea Boyles یافت هنگامی که او در مصاحبه با ده ها تن از مردم در جریان ناآرامی های فرگوسن برای او کتاب شما نمی توانید متوقف کردن انقلاب. یکی از افراد مصاحبه دیدم غارت از یک QuikTrip فروشگاه به عنوان مجازات برای بهره برداری اقتصادی از جوامع است. یک مرد او را "تد" گفت: او اهمیتی نمی دهند در مورد غارت فروشگاه به خصوص اگر آن را به حال بیمه. او در حال صرف پول در فروشگاه های خود را در جامعه تد به او گفت اما زمانی که او خودش کم بود در نقد, او تا به حال هیچ کس به نوبه خود به. غارت به او منجر به تنها خفیف رنج می برند برای صاحب فروشگاه که کمی به کاهش درد و رنج جامعه است.

این احساس ممکن است به خصوص در میان افرادی که غارت فروشگاه ها که اصلا تمایل به خدمت کم درآمد اقلیت محله مانند غذاهای کل. Boyles می گوید غارتگران تمایل به فقیر و برخی آن را به عنوان یک فرصت برای به تعادل فلس برای به دست آوردن چیزهایی که آنها به طور معمول نمی تواند. این جوامع صورت ثابت محرومیت Boyles به من گفت: "و در اینجا آنها پیدا کردن خود را با یک فرصت می شود آن را مشروع یا نامشروع خود بهره مند شوند." به عنوان یک غارتگر پاملا صحبت می کند گفت: میامی هرالد در سال 1992 در لس آنجلس شورش "من فکر نمی کنم این درست اما این ناکامی است."

در جریان تظاهرات های تجدید نظر طلب از غارت ممکن است تشدید این واقعیت است که مردم در سراسر کشور دستور داده شده است به ماندن در داخل برای ماه ها در تلاش برای محدود کردن گسترش coronavirus. این تظاهرات ممکن است به نظر می رسید به مانند آزادی شیر.

دیگران در ضمن دیدن غارت به عنوان یک شکل از توانمندسازی—یک راه برای اصلاح کرامت پس از چند دهه از سوء استفاده در دست پلیس و مقامات دیگر. "زمانی که شما از این توانایی برای به دست آوردن برخی از آن قدرت را به مردم این فرصت را به انجام این کار" Rashawn ری, یک جامعه شناس در دانشگاه مریلند به من گفت.

در مواردی که تظاهرات مسالمت آمیز ایجاد نشده تغییر معترضان ممکن است احساس کنید که غارت و خرابکاری هستند تنها راه برای ایجاد صدای آنها شنیده می شود. "در بالتیمور آنها شده است گفت: برای نسل چقدر بد بالتیمور اداره پلیس بود اما هیچ کس گوش" لورنزو Boyd مدیر مرکز پیشرفته پلیس در دانشگاه نیوهیون به من گفت. "و سپس آمریکا کشته شدند و هیچ کس گوش. و سپس آنها شروع به اعتراض; هیچ کس گوش. اما به عنوان به زودی به عنوان CVS سوخته در بالتیمور تمام جهان تماشا کردند."

برخی از غارتگران در ضمن نمی همسو با معترضان باعث می شود در همه. آنها دست گرفتن لحظه ای به علت هرج و مرج و تخریب. این ممکن است آنچه اتفاق می افتد در فیلم که در آن مردم سفید دیده می شود تق کردن ویندوز و غارت کسب و کار. هر چند آن هنوز روشن نیست که تا چه حد رادیکال چپ و سفید-گروه های ملی هستند گفت: به نفوذ برخی از اعتراضات و شده اند به تحریک برخی از ضرب وشتم.

آن را بی سابقه برای مردم به سفر به مناطق مختلف برای غارت در نتیجه مقدار کمی از خود محله. در ابتدا فرماندار مینه سوتا تیم Walz شناور این ایده که بسیاری از بازداشت شدگان در مینیاپولیس در هفته گذشته از خارج از دولت یک مفهوم به زودی افشا و خنثی توسط یک ایستگاه تلویزیون محلی را بررسی سوابق دستگیری. اما در طول ناآرامی های فرگوسن در سال 2014 "تعداد زیادی" از این افراد دستگیر و به غارت و چپاول تا به حال آدرس در ایلینوی یا تگزاس واشنگتن پست گزارش شده است.

در آن بی توجهی غارت می توانید به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است. اما پلیس از رسانه ها و حتی معترضان می تواند گاهی اوقات سهوا تشویق غارت.

اقدامات پلیس و معترضان تمایل به آینه یکدیگر است. زمانی که پلیس با استفاده از گلوله های لاستیکی, فلش, بمب و فلفل اسپری مسالمت آمیز معترضان, معترضان پس از آن نیز به موجب پرخاشگری—از جمله در برخی موارد تحریک معترضان به غارت.

بوید می گوید, پلیس می توانید سعی کنید برای کاهش غارت با در نظر گرفتن یک "جامعه محور"–رویکرد سبک های به روز تظاهرات که تمایل به صلح آمیز است. به جای تهدید آمیز بدون خشونت معترضان می توانید سعی کنید پسند. "به یک بسیار بزرگ حضور پلیس با شورش دنده در طول روز است در تضاد به آنچه شما می خواهید" بوید گفت. "این زمانی است که شما می خواهید پلیس دوچرخه و پا با معترضان." در شب هنگامی که خرابکاری و غارت بیشتر است و پلیس می تواند سخت تر "اجرای" رویکرد او گفت:.

یکی از راه های به عمل "اجرای" است که توسط سرکوب غارتگران اما نه معترضان. اما در حالی که پلیس نیویورک سوار Suv ها خود به معترضان در تعطیلات آخر هفته آنها به نظر می رسید به یک دست کردن رویکرد به غارتگران است. در منهتن پلیس "نشسته در اتومبیل های خود را به عنوان غارتگران اغلب مشاهده کامل پلیس گستاخی راه می رفت و از فروشگاه های" تیاو در نیویورک تایمز گزارش داد.

روزنامه نگاران نیز می تواند گاهی اوقات غذا را به غارت توسط پوشش آن بیش از حد و یا از طریق مصاحبه غارتگران به جای معترضان مسالمت آمیز. در پاسخ به این الگوی برخی از معترضان را پرتاب چیزی یا شکستن یک پنجره فقط برای گرفتن توجه از رسانه های ری گفت.

سبک و سازمان از اعتراض نیز می تواند تشویق یا منصرف کردن—خرابکاری. فیشر و ری پیدا کرده اند که تظاهرات که پیش تعیین شده و منسجم رهبری تمایل به نتیجه در کمتر خرابکاری از تظاهرات خود به خودی است که عدم مرکزی پیام. بدون یک ساختار رسمی و یا هنجارهای برای رفتار تظاهرات می تواند چرخش به خصوص پس از تاریک. در واقع یک راه برای جلوگیری از غارت در طول یک اعتراض است فقط به آن را یک "شب زنده داری" کلمه ای است که connotes آرام و آرام. را در سال 2017 زنان مارس در واشنگتن دی سی به عنوان مثال: تظاهرات حال تنظیم دستور کار و بلندگو و اعتراض راه بود و غیر منتظره ای صلح آمیز است. امروز تظاهرات بیشتر خود به خودی و افراد درگیر را تغییر اهداف است. "برخی از مردم می خواهم این سه افسر را که نبوده است به اتهام, به اتهام," ری گفت. "برخی از مردم می خواهم پلیس فقط به طور کامل پایان در انتهای دیگر این طیف است."

بسیاری از کارشناسان صحبت کردم با توافق کردند که غارت یک عارضه جانبی از تظاهرات که یک اثر جانبی از شرایط باعث شد. در این مورد علت ریشه ای است و در عین حال یکی دیگر از قتل یک مرد سیاه پوست توسط یک افسر پلیس است. به طور کامل از بین بردن غارت شما می خواهم برای از بین بردن این شرایط است که مردم را ناراحت به اندازه کافی برای اعتراض.

به عنوان مسیحی Davenport سیاسی-علوم استاد دانشگاه میشیگان قرار داده و آن را به من "بهترین راه برای جلوگیری از غارت برای ارائه به افراد با یک دستمزد زندگی می کنند ارائه برای نیازهای اساسی خود را درمان آنها را با کرامت انسانی و تسهیل زندگی است که در مورد پر رونق است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب