افزایش تقاضای ضمانت‌نامه‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان از صندوق نوآوری در سال 98

[ad_1] به گزارش سیتنا، روح‌الله ذوالفقاری، میزان ضمانت نامه‌های صادر شده از سوی این صندوق برای شرکت‌های دانش‌

توسط NEWS-SINGLE در 10 خرداد 1399
[ad_1]

به گزارش سیتنا، روح‌الله ذوالفقاری، میزان ضمانت نامه‌های صادر شده از سوی این صندوق برای شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته را صعودی و مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتایج بررسی تعداد شرکت‌های دانش بنیان اخذ کننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در 11 ماهه اول سال 98 نشان می‌دهد که 500 ضمانت نامه برای 143 شرکت دانش بنیان به مبلغ 8895 میلیارد ریال صادر شده است که این میزان منجر به انعقاد بیش از 300 قرارداد برای فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش بیش از 63 هزار میلیارد ریال محصول دانش بنیان شده است.

به گفته وی، بیشترین تعداد درخواست صدور ضمانت‌نامه درآبان و بهمن ماه سال گذشته و بیشترین تقاضا برای ضمانت نامه‌های بانکی با توجه به مبلغ در ماه‌های شهریور و آبان بوده است.

ذوالفقاری تصریح کرد: به طور کلی 1085 فقره درخواست اخذ ضمانت نامه از سوی 318 شرکت بوده که 12600 میلیارد ریال آن در سال گذشته محقق شده است.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر اساس گزارش عملکرد ضمانت‌نامه در سال 98، درخواست‌‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی نوع 2 در صدر تقاضای صدور ضمانت‌نامه قرار داشتند.

ذوالفقاری در ادامه شرکت های دانش بنیان استان تهران را به عنوان بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه عنوان کرد و گفت: بیشترین متقاضیان بعد از استان تهران، به لحاظ مبلغ استان فارس با مبلغ پرداختی 3321 میلیارد ریال و به لحاظ تعداد استان اصفهان با صدور 77 ضمانت نامه بوده است. به عبارت دیگر استانهای تهران، فارس و اصفهان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بیشترین شرکت‌های دانش بنیان متقاضی صدور ضمانت نامه را شرکت‌های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته عنوان کرد و گفت: در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک استقبال بیشتری داشتند.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه میزان نفوذ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف صنعتی نیز گفت: بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده‌ است که شامل شرکت‌های مربوط به وزارت نیرو، پتروشیمی‌، نفت و گاز است. بیشترین ضمانت نامه صادر شده نیز مربوط به قراردادهای شرکت‌های دانش بنیان با شرکت‌های انتقال گاز ایران، فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مجتمع‌های گاز پارس جنوبی است.

انتهای پیام


[ad_2]
Source link
آخرین مطالب