یک نگاه اجمالی نادر به داخل منظومه شمسی را آغاز

علم مشاهدات جدید اشاره در نیروهای کیهانی است که می تواند ذرات بسیار ریز به عظیم جهان—به ویژه سیارات سنگی م

توسط NEWS-SINGLE در 12 اردیبهشت 1399
ژاک Kluska, et al

بسیاری از قمر قبل از همه گیر—قبل از اینکه ما حتی تا به حال قمر—خانه ما در جهان یک حلقه درخشان مواد با جوان خورشید در مرکز مانند یک دونات پاشیده با گرد و غبار کیهانی و گاز است. دور و دور دیسک رفت و دستگاه های همزن ذرات در اطراف تا زمانی که مواد شروع به چوب با هم در توده. پس از میلیون ها سال این توده خمیده به سیارات و قمر به عنوان ما می دانیم که آنها امروز مجموعه ای غنی از جهان است.

این است داستان ما, اما آن اتفاق افتاده است—این است که اتفاق می افتد—بارها در سراسر کیهان در اطراف ستارگان دیگر است. اخترشناسان به مدت طولانی شناخته شده در مورد چنین چرخش ساختارهای شناخته شده به عنوان protoplanetary دیسک که باقی مانده از آتشین تولد جدید خورشید. تلسکوپ حتی موفق به مشاهده آنها در جزئیات خیره کننده (به عنوان فوقالعاده دقیق به عنوان شما می توانید بسیاری از سال نوری از زمین).

آخرین دسته ای از تصاویر منتشر شده در این هفته ارائه می دهد یکی از بالاترین وضوح نمایش ها از این سیاره مهد کودک نشده است.

یک تیم بین المللی از ستاره شناسان به تصاویر گرفته شده از درونی ترین حلقه از دیسک چرخش حدود 15 ستاره ها از صدها سال نوری دور است. قبلی مشاهدات هرگز دیدم این بخشی از یک protoplanetary دیسک کاملا نزدیک به پدر و مادر ستاره این عمیقا قبل از. به چشم ندیده دیسک نشان داده شده در بالای این مقاله ممکن است مانند نگاه روشن, splotches پرتقال و ارغوانی. اما برای ستاره شناسان آنها وسوسه انگیزی splotches پرتقال و بنفش وجود دارد و در آن تار پیکسل نزدیک به ستاره است که در آن نیروهای کیهانی می تواند ذرات بسیار ریز به عظیم جهان—به ویژه سیارات سنگی مانند خود ما.

"این یک منطقه ناشناخته می گوید:" یوهانا Teske یک ستاره شناس در موسسه کارنگی برای علم بود که درگیر در تحقیقات جدید است.

با توجه به تئوری های شکل گیری سیاره نوزاد سیاره موقعیت در داخل یک protoplanetary دیسک دیکته چه نوع جهانی آن معلوم می شود. گازی جهان—مانند مشتری و زحل—بوجود می آیند دورتر از ستاره خود را که در آن آن را به اندازه کافی سرد برای مولکول های متراکم به یخ و ماندن در آن راه. سنگی جهان—مانند زمین و مریخ—یکی شدن و نزدیک در که در آن گرما از ستاره تمایل به تبخیر یخی مواد اما قطعات یدکی بیت از سنگ است. فکر مشابه به این منطقه داخلی و جستجوی سنگی سیاره تنها سیاره که در آن ما می دانیم که زندگی می تواند بوجود می آیند که یک وسوسه انگیزی یک واقع است.

هیچ کدام قابل مشاهده هستند در این تصاویر ذهن شما اما چند نکات وجود دارد. کودک در حال رشد سیارات می تواند آشفته ماده در این نزدیکی هست در این دیسک پیچش و خمش آن است. این دندانه ها در برخی از دیسک ها می تواند نشانه ای از مواد جمع آوری در گرداب و به هم چسبیده تشکیل توده به اندازه کافی با گرانش خود را به زحمت در محیط اطراف خود.

ستاره شناسان پیدا کرده اند و نکات مشابه در دیگر بیشتر زوم کردن مشاهدات protoplanetary دیسک. حلقه ها در تصاویر مانند این یکی به عنوان مثال به احتمال زیاد نتیجه کمین سیارات کنده کاری یک مسیر را از طریق گرد و غبار و گاز به عنوان آنها دایره و ستاره خود را.

آلما (ESO/NAOJ/NRAO)

در سال 2018 ستاره شناسان حتی اسیر شواهد عکاسی از یک سیاره خم ابرهای گرد و غبار و گاز در اطراف آن ستاره جوان شناخته شده به عنوان HL Tauri آن را به عنوان swirled به حال. آنها به بررسی ضعف نور ناشی از این سیاره و کشف کرد که آن را بسیار داغ گازی سیاره چندین برابر جرم مشتری است. شاید یکی دیگر از خون-نارنجی-ish splotch برای بقیه از ما, اما مهم کشف به محققان.

به تازگی تصاویر منتشر شده کاملا عکس حداقل نه مثل یکی بالا است. برای مشاهده لبه های داخلی این دیسک ستاره شناسان با هم مخلوط starlight جذب چهار تلسکوپ زمینی. این است که لذت بخش هک در نجوم کار: اگر یک تلسکوپ نیست به اندازه کافی قدرتمند برای دیدن یک هدف را یک بزرگتر همگام سازی یک دسته از تلسکوپ های کوچک به طوری که آنها اسکن آسمان به عنوان یکی. (این روش همان است که تولید اولین تصویر از یک سیاه چاله که در زمان 10 تلسکوپ در چهار قاره است.)

محققان سپس ترکیب آن داده ها با مدل های ریاضی برای بازسازی جزئیات ظریف از دیسک. نتیجه نهایی این است که یک بازسازی از چیزی که واقعی است هر چند چندین ستاره شناسان که نیست درگیر در تحقیقات به من بگویید که آن را بسیار خوب است. با توجه به ژاک Kluska نویسنده سرب از تحقیقات و یک ستاره شناس در KU Leuven یک دانشگاه در بلژیک با دیدگاه درونی دیسک را به مقدار فقط چند پیکسل در مستقیم تصویر از یک تلسکوپ قدرتمند. "این خیلی بی سابقه فیزیکی مقیاس می گوید:" کیت Folette یک ستاره شناس در کالج امهرست که با استفاده از تلسکوپ زمینی برای جستجوی سیارات در اطراف ستاره های جوان و نبود درگیر در آخرین کار می کنند.

به همکار بسیار عمیق تر به این دیسک از آغازی جدید ستاره شناسان خواهد نیاز به استفاده از ده ها تن از تلسکوپ برای شبیه سازی این قطعنامه از یک رصدخانه بسیار بزرگتر از هر چیزی در حال حاضر وجود است. و نزدیک را در آنها می تواند به تشخیص حرکات و الگوهای مدار. آنها حتی ممکن است کشف در کیهانی مه سنگی سیاره هواپیمای بی موتوری پرواز در زمین-مانند فاصله از ستاره خود است. این دیدگاه را در حال حاضر یک دیدگاه به همان اندازه به جلو نگاه و دلتنگ: وجود خواهد داشت از هیجان پیدا کردن یک جهان که ممکن است شبیه ماست حتی اگر ما نمی تواند عبور از گستره ژرف برای رسیدن به آن. و وجود دارد خواهد بود تحقق دیدن آغاز سیاره ما داستان خود مانند کشف یک عکس از گذشته ما را به یاد داشته باشید. تا آن زمان وجود دارد مقدار زیادی از مارول در ما کیهانی محله همه رشد کرده است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب