یک Underheralded پیانیست که زندگی کار در یوتیوب

ایونیس نورتون با وحشی معنوی خود گذشتگی و ناهموار فیزیکی با شدت.عکس از Ullstein بیلد / گتی

هنگامی که یک توییتر آشنایی قرار دادن یک تماس را به روز دیگر برای پیروان به “توصیف سلیقه خود را در 10 Female Voices” من بازی او را به عنوان یک فرصت برای یادگیری از دیگران انتخاب قابل توجه هنرمندان به عنوان به اشتراک گذاری enthusiasms از خود من است. لیست من ارائه شده در بازه زمانی از مری لو ویلیامز و سحر پاول به Marguerite Duras و Gena Rowlands, و همچنین شامل یکی از کمتر شناخته شده هنرمند که من به طور مشابه ریور: یونیس نورتون یک پیانیست کلاسیک (که در آن متولد شد در سال 1908 و در سال 2005 درگذشت) که کار من آشنا شدن با تقریبا به طور انحصاری از کلیپ های یوتیوب که وجود دارد بیش از یک صد.

در ایونیس نورتون بایگانی, کانال YouTube خود حمل شنوندگان مستقیم به عملکرد حیرت انگیز, یک, که, آن را به حال شده است به خوبی شناخته شده در آن زمان به احتمال زیاد شده است و تاریخ ساخت: 1942 او ضبط باخ “Goldberg Variations” که سایت تماس اول تا کنون انجام شده بر روی یک پیانو به جای یک هارپسیکورد. (Claudio Arrau را ضبط و آن را بر روی پیانو ساخته شد و در همان سال اما نبود آن منتشر شد و تا سال 1988.) نورتون نقش گسترده و پیچیده ترکیب با پر زرق و تندی و لامسه شدت فکری عظمت و شاد انرژی است که آن را از آغاز کمتر نیروبخش و تخیلی از گلن گولد جشن سال 1955 ضبط. آن را باید او ساخته شده یک نام به حساب با, به جای یکی از خطر ناک obscurities هنری تاریخ است.

این سایت ارائه می دهد تمدید ضبط شده از بحث با نورتون هم (طرفداران پادکست فرمت لذت در نورتون صدا و خاطراتی) و همچنین کتبی و مصاحبه از جمله با برنارد Jacobsen از سال 1997. یک کودک نابغه نورتون بود whisked از بومی مینیاپولیس به لندن زمانی که بزرگ پیانیست میرا هس مرتب برای جوان نورتون مطالعه با حس خود پیانو, معلم, Tobias Matthay. در حالی که هنوز یک نوجوان-ager, Norton, راه اندازی کنسرت خود را حرفه ای; در سال 1932 او شنیده آرتور Schnabel بازی بتهوون (او در میان دورهای پروژه کامل ضبط از بتهوون سی و دو پیانو سونات) و صرف سه سال آینده تحصیل خود را با او. اما پس از آن او ازدواج انگلیسی, شیمی, Bernard Lewis, و به عنوان یک اگهی گزارش “حل و فصل در . . . به منظور بالا بردن یک خانواده” و “تغییر او تاکید به آموزش.” یک unsigned مقاله در سایت نورتون می دهد بقیه داستان که depressingly نمونه از بسیاری از هنرمندان زن’ مدار: “در نهایت آن نورتون مدیریت کلمبیا هنرمندان است که برخورد قاطع منفجر زمانی که آنها او را در زمان خاموش کردن فهرست خود را به نمایندگی از هنرمندان است.” این قطعه اضافه می کند که بسیاری از تحسین اجرای کنسرت با ارکستر “را محافظت از او را از این ایده که یک زن باید یک حرفه ای و یک شوهر به طور همزمان است.”

نورتون با این وجود همچنان به انجام و به ثبت (از جمله بخش خصوصی—Lewis خود مطمئن ساخته شده است که او بازی حفظ شد) همانطور که در یک جفت از دیدنی ویژه ضبط از سال 1949. یکی از ویژگی های Sonata No. 21 in B flat, D. 960, آخرین سونات توسط شوبرت آهنگساز که موسیقی (از جمله این قطعه) او انجام شده (به عنوان Schnabel بود) با وسواس و بی باکانه در طول زندگی خود. این در اوایل ضبط منحصر به فرد است—تند و ستیزه گر یک طوفانی تلخ شوبرت خشمگین در برابر خود و بندهای دنیوی و سپس تقطیر احساسات خود را در آخرین جنبش را به بی پروا lunges خیره کننده whirls و ظریف pirouettes. (آن جسارت همسان است چهار دهه بعد توسط بی پروا محوری و chorale مانند خلسه از سال 1987 کنسرت عملکرد شوبرت را Sonata No. 17 در D, D. 850 از پیتسبورگ فریکک سالن.)

دو دیگر ضبط های اولیه نشان می دهد قدرت و طیف وسیعی از نورتون هنر. در سال 1949 عملکرد شوپن را مقدمات, Op. 28, یک نوگرا گردباد تفسیر آهنگساز آتشین مکتب هنری رومانتیک و رویایی پیچیدگی. (او پایدار این سرسخت نظر آهنگساز در طول زندگی حرفه ای خود را در سال 1979 ضبط شوپن را Nocturne in G, Op. 37, شماره 2.) و نورتون ارادت به قرن بیستم موسیقی دیده می شود در سال 1950 ضبط رونوشت از دو جنبش از Stravinsky را “Petrushka” که در آن او به ارمغان می آورد dissonances و abruptness که خود را مشخص می کنند. اما مرکز نورتون حرفه ای مانند مرکز Schnabel های بتهوون. در یکی از بحث های برجسته در بایگانی Norton اشاره می کند و نشان می دهد آنچه که او تلقی می شود “ویژگی منحصر به فرد ترین Schnabel را تدریس” یعنی “فکر می کنم در اشکال است.” او می افزاید: “هنگامی که شما فکر می کنم اشکال شما در حال گرفتن بسیار نزدیک به روند آهنگساز شما احساس می کنید که شما در حال ورود به تخیل و خلاقیت خود را.” تجزیه و تحلیل دیگر او می گوید: “بیش از حد انتزاعی” در حالی که “هنگامی که شما فکر می کنم اشکال آن خلاصه نمی در همه.”

نورتون و لوئیس تا به حال یک خانه تابستانی در شهر کوچک Peacham ورمونت و او آن را تبدیل به یک کندو از فعالیت های موسیقی, آموزش گروه های کوچک دانش آموزان وجود دارد راه اندازی یک تابستان جشنواره موسیقی و کنسرت در کلیسای شهر. بسیاری از او بعد از ضبط صدا آمده از Peacham و آنها را پاک از هر دو وحشی معنوی خود گذشتگی و ruggedly فیزیکی با شدت که او مشتق شده از Schnabel را بینش. این 1977 عملکرد از Peacham از بتهوون آخرین سونات شماره 32 در C minor, Op. 111 دارای وحشتناک آخرالزمانی خشم به مطابقت آن آسمانی تعجب می کنم. آخرین ضبط بتهوون عظیم Diabelli Variations, Op. 120, نهایی خود را, پیانو, شاهکار (گسترده و جامع کار که bookends باخ Goldberg Variations), دهانه مسکوت momentousness مناسبت—خصوصی 1989 کنسرت در خانه اش پس از بهبودی از عمل جراحی و صدمه و تایتانیک ذات بتهوون قدرت خلاق.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>