مد را به نژاد پرستی و Classism در نهایت از سبک

JOOEUN BAE

لوکس, مد, عشق از سلسله مراتب هرگز ظریف است. گفتن مردم آنچه را که آنها باید مانند اغلب نیز نیاز به گفتن آنها چه غیر قابل قبول: به صرف پول در احساس بهتر, مردم نیاز به احساس بد است. برای چندین دهه این صنعت قابل تحمل تقریبا هیچ تیره, پوست, چربی, بدن, چین و چروک و یا نشانه های ظاهری است که یک فرد نبود احضار از recesses از اجرایی مغز و آشکار به طور مستقیم بر روی banquette در یک رستوران سوهو. هر گونه انتقاد و صنعت شانه ای بالا انداخت.

ناگهان آن بدترین زمان به واسطه اروپایی نخبه پس از انقلاب فرانسه. به عنوان ایالات متحده roiled با افزایش بیکاری توده مرگ و تظاهرات علیه دولت نژاد پرستی و خشونت مد شده به رقابت با اتهامات که آن را طولانی حاضر به شان و مقام دادن با پاسخ. در ماه ژوئن Yael Aflalo مدیر عامل شرکت محبوب پایدار مد نام تجاری اصلاحات و لیندرا Medine کوهن تاثیر گذار در پشت وب سایت به سبک Man Repeller, هر دو سمت چپ شرکت تاسیس کردند و پس از کارکنان خود را متهم و آنها را از نژاد پرستی و classism. وگ’s دیرین سردبیر, Anna Wintour, اخیرا مجبور به عذر خواهی به نیروی کار برای انتشار دهه نژادپرستی در تلاش برای نگه داشتن شغل خود.

برای بیشتر قسمت ها, داستان سمیت در مد جدید نیستند. بسیاری از آنها بر اساس چیزهایی که انجام می شود با گستاخی و در عموم رواج پوشش که قرار LeBron James به عنوان حیوان کینگ کنگ به Gisele Bündchen را بور لوسیون صورت سکس پرادا پوشش خود بوتیک ویندوز با آمار و ارقام که برانگیخته سامبو کلیشه. برجسته مد مردم به طور منظم و معتبر متهم به نژادپرستی و آزار و اذیت جنسی, سوء استفاده های کارگری و فراتر از آن. اگر مد به عنوان یک صنعت مورد بی پروا جشن اجتماعی تسلط به فکر رفت و پس از آن چگونه می تواند هر کسی شوکه شده بود که آن را وحشتناک یک کسب و کار به کار ،

چه چیزی جدید است که هر چیز دیگری: جمعی خشم گسترده این کشور برای حمایت از کسانی که در این صنعت است که صحبت کردن ترس است که کسانی که در بالا به نظر می رسد به احساس. مردم با قدرت کمی می توانید تصور کنید بهتر است محل های کار و زندگی خوبی در درون خود را درک. آن است که در حال حاضر نه کاملا خیلی شیک به افسانه و unaccountably غنی است.

اما در مد, تجسم یک مسیر رو به جلو در خصوص پیچیده است. ستایش از سفیدی و ثروت نیست و صرفا اتفاقی به جهانی مد, کسب و کار, اما مرکزی به چشم انداز خود را و تعبیه شده در آن شیوه از کسانی که استخدام می شود چگونه همه چیز به بازار عرضه شد. مد لوکس ساخته شده است عاطفی داربست از آرمان انسان—چه اتفاقی می افتد به این صنعت زمانی که هر کس می شود بیمار از پرستش غنی سفید مردم ؟

JOOEUN BAE

مدتها قبل از تولید و بازاریابی از لباس شد چند میلیارد دلاری در صنعت پوشاک استفاده شد سیگنال وضعیت. “متمایز لباس همواره مهم در مقیاس بزرگ جوامع” Katalin مدودف بین المللی-لباس و مد محقق در دانشگاه گرجستان به من گفت. به عنوان جوامع کمتر شد ارضی و بیشتر متمرکز مردم شروع به فکر می کنم از لباس به عنوان یک راه برای نشان دادن شغل و موقعیت اجتماعی خود موقعیت خود را در درون جامعه است. در مصر باستان به عنوان مثال زن بندگان عینک متوسط غلاف و ساده مدل مو در حالی که noblewomen لذت می برد, آرایش, طلا و جواهر, عطر و ادکلن, کلاه گیس و لباسهای دقیق با موضوع طلا. برخی از نمونه های اولیه sartorial سلسله مراتب هنوز هم قابل مشاهده است: راهبه های کاتولیک و سطح پایین کشیش لباس به سادگی و عینا, فروتنی خود و اجتناب هویت شخصی خود در خدمت خدا; پاپ لباس شاهانه یا فاخر است که به شدت دوزی و غنی رنگی لباس یک مرد منحصر به فرد خود را در اقتدار مذهبی. صنعت مد به گفته مدودف است که ایده اولیه از هویت از طریق لباس به منطقی شدید سرمایهداری است.

این یک خط مستقیم از آن ممکن است به نظر می رسد از باستان اشراف و رهبران مذهبی به globe-trotting به رسانه اجتماعی اثرگذارندهها raking در میلیون ها دلار از یک سال از مد تاییدیه. به عنوان دومین انقلاب صنعتی تزریق سرمایه به گسترش اروپا در طبقه فوقانی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 خوب clothiers و چمدان-سازان—Burberry, Louis Vuitton, Gucci—خاست در انگلیس, فرانسه و ایتالیا به عرضه رو به رشد اشراف با accouterments ها از زندگی روزمره خود را. که به معنای تیز و کاپشن برای افسران نظامی, تنه برای مسافرت های بین المللی از طریق کشتی بخار و خوب زین چرم برای equestrians. به عنوان در اروپا قدرت استعماری گسترش در سراسر جهان است بنابراین کسانی که مارک و زیبایی شناسی آرمان ثروتمند سفید و اروپایی ها که حمایت آنها است.

صنعت مد مثل انرژی یا معدن است و اساسا استخراجی. برای نسل های کشورهای غربی تا به حال ماهر کسبه—leatherworkers, embroiderers couturiers—در پیک اما مواد خام بود وارد می شود تبدیل به آیتم هایی که مدلول “لوکس”. ابریشم از چین آمد کشمیر از مغولستان. در نهایت به مارک نگاه کرد برای کاهش هزینه های نیروی کار ارزان از سراسر—در دهه 1970 و 80 تولید پارچه و محصولات چرمی شروع به مهاجرت از غرب اروپا به آسیا و امریکا لاتین و شرق اروپا است. بسیار لوکس مد در حال حاضر مونتاژ در بخش در آن مکان و “رسید” فقط به اندازه کافی در اروپای غربی به یک ساخته شده در ایتالیا و یا در فرانسه ساخته شده از برچسب. این علائم از اروپا ساخت مدودف گفت: تشویق مصرف کنندگان به فکر یک خرید جدید به عنوان بخشی از یک قرن طولانی نخبگان مد و نسب و به احساس به عنوان اگر آنها خود را بخشی از آن اصل و نسب هم اگر فقط به طور خلاصه.

مدرن شرکت های بزرگ می خواهند رشد ثابت و در مد است که غیر ممکن است بدون وارد شدن به کیف پول از مردم عادی به دنبال یک طعم کمی از نفوذ این که آیا آنها در حال رشد طبقه فوقانی در شرق آسیا یا خاورمیانه یا در بازارهای جدیدتر در برزیل یا هند است. ورود به سطح وضعیت نمادها—یک کمربند گوچی یا شانل گوشواره یا کیف پول Louis Vuitton—تحت پوشش در آشکار آرم و با قیمت های صدها نفر به جای هزاران دلار در دسترس هستند به مردم با کارت های اعتباری است که می خواهند به پروژه قدرت اقتصادی آنها کاملا نمی اند. همه پول که هر چند هنوز هم جریان را به ثروتمند اروپایی ها که همیشه نشسته در بالای مد سلسله مراتب است. تقریبا همه از این صنعت موفق ترین برندهای متعلق به فقط دو رنگ, LVMH و Kering که تحت کنترل فرانسوی میلیاردرهای فرزندان خود و خود را در محافل داخلی از دیگر اروپایی اشراف. در سال 2019 به دو شرکت همراه برای حدود 79 میلیارد دلار در درآمد های امروز نرخ ارز. بسیاری از مردم به خرید می توانید چشم انداز خود را از آنچه قدرت به نظر می رسد, اما آن را هنوز هم چشم انداز خود را.

بیش از یک قرن پس از هرمس شروع به تجهیز وابسته به اسبدوانی تنظیم و باربری شروع به ساخت سنگر کتهای برای افسران نظامی رفتن به مبارزه در جنگ جهانی اول همان کسانی که مارک های فرم صورت جهانی لوکس, کسب و کار, حل نشدنی از سفید اروپایی ثروت است که آن را ایجاد. تجلیل از آن تاریخ—نام تجاری “میراث” را به عنوان آن است که اغلب نامیده می شوند—مرکزی برای لوکس بازاریابی است. گوچی horsebit آرم و عظیم LV-تحت پوشش تنه اغلب مورد استفاده به عنوان دکور در Louis Vuitton بوتیک یک دلیل وجود دارد. شما هنوز هم می توانید خرید سفارشی زین از هرمس اگر چه اساس آن کسب و کار است که در حال حاضر کیف های دستی است که می تواند هزینه بیش از $100,000.

که کنترل مد قدرتمند ترین و با نفوذ برندها باعث می شود آن را دشوار برای مردم خارج از خوبی pedigreed سفید نخبگان برای ورود به صنعت در همه, اجازه دهید به تنهایی تاثیر, چگونه آن را تصور لوکس. “مد یک صنعت است که یک تن از gatekeepers و وجود دارد مقدار زیادی از موانع ورود است که بسیار ظریف می گوید:” شفق جیمز بنیانگذار و طراح و لوازم جانبی با نام تجاری برادر Vellies. برندها و شرکت های رسانه ای ممکن است متعهد به کار با مدل ها بیشتر از زمینه های متنوع و یا به بیشتر از جمله سیاه و سفید افراد مشهور در مبارزات انتخاباتی آگهی خود را یا سبک پوشش. اما داخلی کمی تغییرات. “هنگامی که شما فقط مدل سیاه و سفید و یا سیاه و سفید نوازندگان به عنوان تنها زنان در حوزه خود را, آن را واقعا objectifying” جیمز به من گفت. “این واقعا به ما اجازه می دهد یک فضای به روشنفکران و یا کسب و کار.”

اگر چه معاصر مد تساوی به شدت در زیبایی شناسی از فرهنگ آمریکایی—streetwear, hip-hop و high-end کفش همه مهم صنعت محبوبیت فعلی با مصرف کنندگان—استفاده از آن از کسانی که ایده های بیشتر و بدون پرداخت و یا تصدیق خود مؤلف. اغلب کسانی که همه چیز تنها پس از فشار افکار عمومی و یا زمانی که یک فرد سیاه و سفید در حال حاضر بسیار معروف و قدرتمند است که ارتباط با آنها را واقعا دیده می شود به عنوان یک خطر است. در سال 2017, گوچی, بخشی از Kering کنگلومرا برداشته برخی از افسانه ای هارلم طراح و هنرمند Dapper Dan ایده های قبل از اعتراض عمومی goaded این شرکت به همکاری با او به طور مستقیم. LVMH که صاحب Louis Vuitton, Dior, Givenchy, و, Fendi, در میان دیگران هرگز نام یک زن سیاه به بالا و خلاق پست از هر یک از برندهای تا 2019 هنگامی که آن را استخدام ریحانا برای شروع خود را لوکس-پوشاک خط. این افراد معمولا برداشت به رهبری مارک های مد هستند و به ندرت شناخته شده در خارج از صنعت خود را.

جیمز یک زن و دختر از یک غنا مهاجر آغاز شده خط پایدار کفش و کیف های دستی با 3500 دلار از پس انداز شخصی و یک نقطه در شهر نیویورک بازار. دو سال بعد او را به کار تبدیل شده بود به اندازه کافی سر را به نفع خود CFDA/رواج مد صندوق یک جایزه معتبر برای طراحان آمریکایی در اوایل در حرفه خود. در برخی از راه های, اگر چه شناخت او ساخته شده وضعیت پیچیده تر است. “کسب و کار من رشد کرد تا به سرعت ولی من چیزهایی که من نیاز” او به من گفت. “اگر شما دسترسی به سرمایه شما قادر به رشد و در مقیاس اما از آنجا که من نمی باید که دسترسی من به پایان رسید تا در برخی واقعا شرایط بد مالی” از جمله یکی که او را تشبیه به “مدرن روز sharecropping.” او در زمان یک وام از کسی که در کسب و کار که او فکر او می تواند اعتماد اما از نظر آن بلد را خشک و به “نمایی از آسیب” به شرکت; او هنوز هم ندارد یک کارت اعتباری کسب و کار. در صنایع سیاه متعلق به شرکت دو بار به عنوان به احتمال زیاد به عنوان سفید را به شرکت رد کنید برای وام های سنتی و کمتر از 1 درصد از زنانی که به دنبال سرمایه گذاری-سرمایه بودجه آن را دریافت کنید. جیمز می بیند همه چیز متفاوت برای سفید خود را به خوبی خاموش همسالان زمانی که موفقیت می آید ضربه زدن و آنها نیاز به پول نقد برای دیدار با آن: بسیاری از طراحان جوان تازه بدوران رسیده نوع از مردم که می توانید دور اول کمک های مالی از خانواده و دوستان, بالا بردن شش یا هفت چهره با کمی ریسک و چند رشته متصل است.

فقط در هفته گذشته صنعت مد با سرفه تا یک مثال دیگر از مالی dismissiveness که با آن رفتار سیاه استعداد: طراح Telfar کلمنس بود unceremoniously کاهش شکاف بوده و ترویج مشخصات بالا همکاری با او اخیرا در ماه ژانویه است. در مصاحبه با نیویورک تایمز کلمنس نشان داد که حتی اگر این مجموعه لغو شد ناشی از هرج و مرج همه گیر و نه از طریق هیچ تقصیر از خود فاصله پرداخت کرده بود او تنها یک چهارم از هزینه های خود را برای کار او تا به حال انجام شده تا کنون و پس از آن متوقف شد پاسخ مدیر خلاق را ایمیل. (یک نماینده برای فاصله بعد از عذرخواهی برای چه این وضعیت به کار گرفته شد و گفت که او باقی مانده هزینه پرداخت شده بود.)

JOOEUN BAE

شستشو سفیدی خارج از سلسله مراتب از مد نمی خواهد فقط تنظیمات به رهبری شرکت و یا کمتر استثمار زنجیره تامین. آن را به معنای تغییرات اساسی در نحوه تجمع ثروت به طور گسترده تر و در چگونه ما فکر می کنم در مورد چیزهای خوب و چه کسی باید آنها را داشته باشد. فقط صنعت وجود داشته باشد در یک جهان که در آن قیمت کالا هستند به دستمزد عادلانه برای کارگران و محیط زیست صدا مواد به جای به اسراف بازاریابی و رویدادهای بودجه بالا و اجرایی حقوق. این امر می تواند یک جهان که در آن آن را غیر قابل تصور لوکس برای هر کسی که به خود گرم هوشمندانه برش کت زمستان و یا به خوبی ساخته شده جفت کفش. این امر می تواند یک جهان که در آن شما لازم نیست ثروت نسل به ایده های خود را شنیده. این امر می تواند یک جهان که در اروپا مد رنگ دیگر کنترل در کالا یا تصاویر این صنعت ایجاد می کند و یا در درآمد آن را تولید. این امر می تواند یک جهان که در آن مردم بیشتر به اشتراک گذاری قدرت و که در آن است که قدرت نیست به احتکار ثروت و منابع است.

هنوز هم جیمز گفت او خوشبین است که صنعت خرده فروشی به طور کلی حداقل می تواند در بهبود وضعیت موجود. به prod کسب و کار به تغییر او شروع به 15 درصد تعهد که برای اولین بار فقط یک Instagram پست درخواست یک تعداد انگشت شماری از فروشندگان عمده از جمله هدف قرار دادن تمام مواد غذایی, Sephora, Saks Fifth Avenue, و Net-a-Porter متعهد به خرید 15 درصد از محصولات آنها سهام از سیاه و سفید متعلق به مارک یک نسبت است که آینه سیاه مردم را تکه از مردم آمریکا. جیمز فکر می کند که این نوع از برنامه می توانید مواد خوب برای طراحان و معماران و طراحان در راه است که شرکت های داخلی تنوع-و-گنجاندن برنامه نیست: برادر Vellies اولین عمده فروشی بزرگ, منظور از trendsetting بوتیک مراسم افتتاحیه تغییر مسیر حرفه ای او است. تا کنون هر دو Sephora و اجاره باند را برای برنامه امضا و 15 درصد تعهد تبدیل شده به یک سازمان غیر انتفاعی است که سعی خواهد کرد که برای نگه داشتن کسانی که پاسخگو به وعده خود را برای گسترش ثروت است.

اگر چه تلاش برای اصلاحات مد بدترین مجرمین از طریق خارج از طرح های است که احتمالا بیهوده هر دو مدودف و جیمز دیدن تغییر آینده برای صنعت لوکس است که آنها می گویند ممکن است این ترفند را انجام دهد. “بیش از این نمی, اما آن را بیش از خواهد شد خیلی زود است که مردم را به خرید یک ژاکت برای $2,000,” مدودف به من گفت. “من فکر می کنم مردم شروع به ارزیابی مجدد ارزش خود را سیستم یا حداقل سوال آن است.” او فکر می کند که COVID-19 تسریع خواهد این تغییر به عنوان نابرابری درآمد می شود بیشتر به طور گسترده ای در نظر گرفته خطر اخلاقی و افراد خجالتی و دور از دال از بی شرم, unapologetic ثروت است. اگر نام تجاری شما خط پایین این است که بر اساس آرم تحت پوشش کیف نگاه ممکن است کمی بیش از حد “اجازه دهید آنها را به خوردن کیک” پس از همه گیر اقتصادی سوختگی حتی اگر مشتریان خود را’ ثروت دست نخورده باقی می ماند.

صنعت کلاسیک بازاریابی حرکت می کند بنابراین عمیقا به ستایش از زیبایی سفید استانداردهای همچنین ممکن است نمی شود برای این جهان است. “برای مدت زمان طولانی در صنعت مد کار کرده است و به زنان احساس مانند آنها کمتر از” جیمز گفت. “آنها در تلاش بودند تا آنها را به احساس بد در مورد خود را می خواهید برای خرید یک محصول به امید احساس بهتر است. اما در نهایت شما در حال خرید از یک جای شرم است.” برای برادر Vellies هدف او این است که سعی کنید به reimagine لوکس در اطراف چه چیزی باعث می شود مردم در واقع احساس خوب در یک جفت کفش و یا در هنگام حمل کیف دستی جدید, و برای کسانی که همه چیز ساخته شود مسئولانه است.

برخی از مارک های جیمز اذعان کرد ممکن است نه زنده ماندن یک تغییر در مردم چگونه می خواهید به صرف پول خود را تبدیل خواهد شد که آشکار هنگامی که یک تازه رادیکال نسل در نهایت نیاز به خرید برخی از لباس های جدید برای رفتن خارج. برای مارک های که چسبیده به مد را ریشه دوانده نخبه او فکر می کند ممکن است آن را خیلی دیر شده برای صرفه جویی در آنها: “اگر شما به طور سیستماتیک ایجاد کسب و کار خود را با هدف تجلیل از برخی آرمان و همه چیز ساخته شده است که ساختار آن را پوسیده از ریشه.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetRexbetVenusbetBetvoleredfoxbetFruit party oynaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma istanbul escort