صفحه بندی دکتر Hamblin: یک سربند یک ماسک?

صفحه بندی دکتر Hamblin ارزش پوشش صورت شدید متفاوت است. بسیاری از آن پایین می آید به نحوه استفاده و نگهداری

توسط NEWS-SINGLE در 2 مرداد 1399
جولیان مونتاگ

یادداشت سردبیر: هر چهارشنبه, James Hamblin طول می کشد پرسش های خوانندگان در مورد مرتبط با سلامت کنجکاوی و نگرانی و وسواس. باید یکی ؟ ایمیل او را در paging.dr.hamblin@theatlantic.com.


دکتر Hamblin,

ما گفته شده است که شستن دست ما با آب و صابون به مدت 20 ثانیه جان ویروس و ویروس نمی ماند ماندگار در سطوح بیش از یک زن و شوهر از روز. پس چرا ما گفت که ماسک نیاز به شستشو با آب گرم ؟ نیست و به سادگی با استفاده از یک ماسک برای چند روز قبل از پوشیدن دوباره آن را کافی برای هر گونه ویروس به پایان می رسد قبل از استفاده مجدد? این توصیه ها به نظر نمی رسد منطقی متناسب با هم.

لیندا Wieland

اتاوا, کانادا


وجود دارد هیچ چیز مانند یک کامل ، هر نوع شامل تجارت آف. آزادانه پیچیده سربند ممکن است به سختی بهتر از هیچ چیز است. N-95s حفاری به صورت خود را و شما کبودی. ماسک های ضد گاز در حال clunky و ترساندن همسایگان خود را.

فولاد ماسک می آیند نزدیک به کامل برای این لحظه. آنها در حال پر نور تنفس و electrostatically متهم به گرفتن ویروس ها بدون مسدود کردن هوا. آنها مهر و موم محکم در اطراف صورت خود را, اما نه آنقدر محکم که باعث ایجاد صدمات زمانی که فرسوده در تمام طول روز. در یک دنیای ایده آل—که در آن ما نمی باید به نگرانی در مورد زنجیره تامین زباله و یا هزینه—فولاد ماسک خواهد سقوط از آسمان هر صبح و تبخیر هر شب. پوشیدن در خانه, پوشش صورت اجازه دهید به تنهایی نیاز به شستن آنها خواهد بود یک بیگانه مفهوم پوچ است و خود را در یک ضربان ساز از آیتم های خانگی.

اما به عنوان سال 2020 ساخته شده است و یقین روشن این دنیای ایده آل نیست. حتی در داخل بیمارستان ها در ایالات متحده که صرف دو برابر میانگین کشور در این سازمان برای توسعه اقتصادی در بهداشت و درمان و پزشکان و پرستارانی که به طور معمول دور انداختن ماسک پس از استفاده دستور داده شده است توسط FDA به مخاطره آمیز گام سهمیه بندی و استفاده مجدد از آنها. دستورالعمل جدید در حال اختراع برای این لحظه و آنها لزوما حس را. یک صفحه اطلاعات نگهداری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز توصیه می کند که فولاد ماسک را باید دور انداخته شود زمانی که آنها در حال "مشخصه خاکی و یا آسیب دیده است." البته داشتن خاک یا شربت در ماسک خود را لزوما به این معنا نیست آن را غیر کارکردی. در ضمن ماسک که نگاه کاملا خوب می تواند بندر ویروس.

در زمان عادی استفاده از ماسک های خانگی است که به طور فعال دلسردچرا که می توان آنها را آلوده و آنها را تشویق دست زدن به صورت خود را و آنها نمی به وضوح محافظت از مردم مگر اینکه آنها در حال ساخته شده به خوبی و فرسوده پشتکار. اما از آنجا که ما به وضوح می توانند در دولت هلیکوپتر انداختن فولاد ماسک بر ما در هر زمان به زودی پارچه پوشش صورت در حال رفتن به با ما در حالی که برای. بنابراین ما تا به حال برای قرار دادن اعتماد ما در مارک های لباس, Etsy, فروشندگان یا خود ما توانایی ایجاد دستگاه های پزشکی. و آن را تبدیل شدن به روشن است که نه همه از محصولات ما تماس با "ماسک" عملکرد همان. کسانی که در استفاده از محبوب در حال حاضر اجرا حیطه از موجه موثر بهداشت عمومی مداخله به نمایشهایش با توجه به آنچه آنها ساخته شده است و چگونه آنها استفاده می شود و نگهداری می شود.

یک مطالعه جالب از اثربخشی پارچه صورت پوشش به نظر می رسد در ماه گذشته در مجله فیزیک. محققان در دانشگاه فلوریدا آتلانتیک در مقایسه با آنچه اتفاق افتاده است زمانی که سرفه و عطسه بودند لعنتی به مواد مختلف است. آنها دریافتند که بسیاری از هر half-hearted تلاش در یک ماسک می توانید گرفتن زیادی ویروسی قطرات گردند و در بيرون از دهان و بینی خود را—هر چند قطرات هنوز هم سقوط بر روی در نزدیکی سطوح اگر ماسک نیست در اطراف چانه خود را.

اما زمانی که آن را آمد به توقف برنامه ویروس, کون بزرگ, ماسک, برخی از مواد بودند بهتر از دیگران است. Bandannas و به همین ترتیب پنبه ای نازک پوشش صورت ارائه حداقل انسداد aerosolized ذرات است که می تواند شلیک از طریق پارچه در یک "تنفسی جت." از جمله جنگنده های ایجاد شده در هنگام صحبت با صدای بلند و یا سرفه و یا آواز خواندن و ذرات ویروسی می تواند در هوا آویزان و امکان پذیر پر کردن تهویه ضعیف ،

زمینه ای غذای آماده از این مطالعه این بود که تراکم الیاف در پارچه باعث می شود یک تفاوت بزرگ در چگونه بسیاری از قطرات کوچک سفر از دهان خود را به هوا. فولاد ماسک می تواند نازک چون الیاف چیده شده برای فیلتر کردن ذرات اما وقتی که می آید به پنبه ایجاد تراکم به معنی لایه بندی است. کوتاه از خود را در حال اجرا فیزیک آزمایش عادلانه قاعده کلی این است که مسدود کردن قدرت از یک ماسک پارچه می توان تقریبی چقدر گرم و خفه کننده است. یک دلیل وجود دارد یک سربند لذت بخش تر برای پوشیدن یک تی شرت خورده بیش از 12 بار: دومی اجازه می دهد تا کمتر هوا را از طریق.

مشکل این است که گزاره ارزش لایه بندی شروع به سقوط از هم جدا اگر یک ماسک بسیار ضخیم است که از آن می شود عرق: پنبه و مواد دیگر می تواند تبدیل به کمتر تنفس زمانی که خیس. رطوبت از نفس ما می تواند ساخت در داخل بیش از حد ما به عنوان تنفس سخت تر برای خنک کردن خودمان است. و رطوبت کنار پارچه ماسک از دست دادن ارزش اگر آنها آنقدر ضخیم است که آنها را تبدیل به بیش از حد سنگین برای پوشیدن و مردم آنها را خاموش.

هنگامی که شما کالیبره ماسک خود را به تعادل ایمنی و سرزندگی و سپس از آن زمان به نگرانی در مورد آن در حال سقوط از هم جدا. این ما به ارمغان می آورد به شستشو. هر ماده تنزل با شستشو به عنوان الیاف رشد کمی نازک تر و دورتر از هم جدا. اجتناب از overwashing است به خصوص مربوط به ماسک به دلیل تنگی و یکپارچگی الیاف ضروری است به عملکرد خود است.

بنابراین ما متزلزل رویکرد خود پوشش خوبی وجود دارد دلیلی برای فکر می کنم در خارج از جعبه. یکی از چیزهایی که ما می تواند با استفاده از بیشتر به نفع ما در طول این همه گیر است و زمان. این ویروس می تواند آویزان در اطراف برای چند روز در برخی از سطوح اما زندگی طولانی تر بر روی سطوح سخت مانند فلز و دستگیره های درب از نرم آنهایی که مانند مقوا یا پارچه است. اگر شما منتظر یک هفته برای استفاده مجدد از یک ماسک من هیچ دلیلی که شما نباید احساس خاصی آن را عاری از ویروس است. باکتری ها و قارچ ها می توانند رشد در تمام انواع رسانه اما ویروس ها نیاز به یک میزبان. بدون یک روز خود را به شماره.

نور نیز دوست ما. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه شستن ماسک خود را مانند شما می توانید هر قطعه دیگر از لباس های شسته شده توسط ماشین یا دست و سپس ترک آن را به خشک در نور مستقیم خورشید. این بخش دوم مارس سزاوار تاکید بیش از سابق است. شدید اشعه ماوراء بنفش می تواند کشتن ویروس در کمتر از یک ساعت. این به این معنا نیست شما امن از عفونت به سادگی از آنجا که شما در خارج اما این به آن معنا است که سطوح و مواد در معرض مستقیم نور خورشید انجام خواهد شد این ویروس برای زمان کمتر از آنها را در تاریکی. نور خورشید را به یک ابزار با ارزش نگه داشتن در ذهن برای استفاده های خاص مانند ضد عفونی موقت ماسک, حتی اگر آن را نمی توان وارد شده به مردم به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرده است.

در مجموع ممکن است این مطمئن ترین راه برای رسیدن به امن ترین, طولانی ترین زندگی خود ماسک: چند ماسک ساخته شده به خوبی در اطراف بینی و دهان خود را. آنها را به شدت لایه لایه به عنوان شما را می تواند تحمل کند. پس از پوشیدن آنها را برای یک روز یا بیشتر و یا در یک تماس سناریو به آنها اجازه نشستن برای چند روز در یک, رو به آفتاب, out-of-the-way محل. بین اثرات زمان و نور وجود دارد باید کمی نیاز به در حال اجرا یک ماشین لباسشویی و یا رفتن را از طریق بدون هیچ زحمتی از شستن دست خود را در ماسک. مگر اینکه آنها فقط بوی وحشتناک است. در آن صورت شاید آن دندان های خود را که نیاز به تمیز کردن.

اگر آن را برای تلفن های موبایل مانند من از اين تا بر اساس بهترین حدس من هستم. هر کس است. ما را در حالت ایده آل همه با پوشیدن ماسک های جراحی و دفع آنها اغلب, اما ما نمی آماده درآمده است. بنابراین برای تمام معایب خاص خود را پارچه ماسک ها مهم است: آنها را به اندازه کافی موثر برای استفاده روزانه همه گیر زندگی بدان معنی است که ما در حال آزاد کردن پزشکی-درجه ماسک برای افرادی که واقعا به آنها نیاز دارید به خصوص در مکان هایی که آنها هنوز هم در تامین کوتاه مدت مانند ایالات متحده است. مراقبت های بهداشتی کارگران در سراسر جهان هنوز هم نیاز وسايل حفاظت فردی مناسب بیش از یک تصادفی پسر به نام ژن که می خواهد برای رفتن به فروشگاه برای خرید تنقلات.

زنجیره تامین و انبارهای می تواند یک روز ساخته شده است به اندازه کافی قوی است که هر کس دسترسی به فولاد ماسک برای کم هزینه ، هیچ کس نیاز به اتلاف یک فکر در پاره کردن یک تی شرت و قرار دادن آن خود را در برابر دهان و بینی در امیدوار است که آن را به صرفه جویی در زندگی خود و زندگی از هر کس در اطراف آنها.

آمریکایی ها هشدار داده شد برای سال ها در مورد کمبود فولاد ماسک و دولت فدرال این هشدار نادیده گرفته. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت همچنان به رسم تمرکز به دور از ماسک; رئیس جمهور تا زمانی که به تازگی کاهش یافته است برای تاکید بر اهمیت پوشیدن یک. در ژانویه من نوشت: "ما به اندازه کافی ندارد ماسک." ما نیست و هنوز هم در حال حاضر نیست.


"صفحه بندی دکتر Hamblin" است که فقط برای مقاصد اطلاعاتی تلقی نمی شود توصیه های پزشکی, است و نه یک جایگزین برای مشاوره پزشکی حرفه ای و تشخیص و یا درمان. همیشه به دنبال مشاوره از پزشک خود و یا دیگر واجد شرایط بهداشتی و با هر گونه سوال شما ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی است. با ارسال یک نامه شما موافقت خود اجازه دهید به اقیانوس اطلس استفاده از آن—در بخشی از یا به طور کامل—و ما ممکن است آن را ویرایش کنید برای ظهر و/یا وضوح.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de