بزرگ توالت-کاغذ وحشت

آن آغاز شده و با یک شایعه بی اساس. “شما می توانید از خنده در حال حاضر” جانی کارسون گفت: در این نمایش امشب در 19 دسامبر سال 1973 “اما وجود کمبود حاد از کاغذ توالت.” وجود ندارد—اما مهم نبود. پخش فرستاده امریکا به جرم وحشت. میلیون ها نفر از خریداران swarmed به فروشگاه های مواد غذایی و شروع به احتکار کاغذ توالت. Ex nihilo کمبود متولد شد. اسکات شرکت کاغذ خواست مردم برای جلوگیری از ترس-خرید محصول. با این وجود برای چهار ماه کاغذ توالت—غایب از قفسه بود bartered برای داد و ستد و حتی فروخته شده در بازار سیاه است.

“من به طور کامل دور باد کل داستان” فیلمساز برایان Gersten به من گفت. خود را کوتاه مستند بزرگ کاغذ توالت ترساندن, اکران در اقیانوس اطلس امروز جزئیات این دیوانگی است که در گرفت زیر کارسون اظهارات. “من در بر داشت روزنامه گزارش از هر گوشه ای از آمریکا است که تا به حال دست اول حساب از هرج و مرج” Gersten گفت. او گزیده ای از مصاحبه ها و دوباره ایجاد شده و آنها را با absurdist انیمیشن برای فیلم است. “این صحنه ها ممکن است به نظر می رسد کمی اغراق امیز,” Gersten گفت: “اما همه این مسائل را در واقع اتفاق می افتد و مردم گفت: در واقع کسانی که همه چیز.”

برخی از کارشناسان با توجه به توالت و کاغذ کمبود ’73 به عنوان یک مطالعه موردی در مکانیک آسیاب شایعه. قبل از آن که سال, بازار سهام سقوط کرده بود از دست دادن بیش از 45 درصد از ارزش خود را—یکی از بدترین کاهش در تاریخ است. به مسائل بدتر, یک تحریم نفتی ناشی از قیمت گاز به سنبله به طور چشمگیری. ترس و عدم اطمینان در هوا. آب و هوا رسیده بود برای گسترش اطلاعات غلط.

به عنوان Steuart هندرسون بریت اواخر دانشگاه نورث وسترن بازاریابی استاد قرار داده و آن را در آن زمان: “یک نفر می گوید وجود دارد می تواند یک مشکل. نفر بعدی می گوید وجود دارد احتمالا یک مشکل است. نفر بعدی می گوید وجود دارد این است که یک مشکل است.”

شما لازم نیست که به دنبال جایی برای پیدا کردن تشابه بین 1973 و امروز. تنها چند روز پس از اولین مورد از coronavirus شناسایی شد stateside آمریکایی آغاز شده انباشت کاغذ توالت با وجود این واقعیت است که بسیاری از فروشگاه ها تا به حال آن را در انبار.

“من هرگز فکر نمی کردم این فیلم را نوع ارتباط آن را در حال حاضر نگه می دارد” Gersten گفت. “این واقعا شگفت آور و تکان دهنده است. یک توالت و کاغذ وحشت برای تلفن های موبایل کاملا مضحک اما در اینجا همه ما یک بار دیگر وحشت در مورد داشتن کافی نیست کاغذ توالت.”

Gersten معتقد است که مردم امروز آسیب پذیر تر از همیشه به گسترش اطلاعات غلط. “ما در زندگی در عصر اطلاعات غلط و این مهم است به رسمیت شناختن است که به خصوص زمانی که ما در میان یک بحران” او گفت:. “هنگامی که شما نگاه در آنچه اتفاق افتاده در سال 1973 در مقابل آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر روشن است که راه ما مصرف رسانه ها در طول زمان تکامل یافته است اما راه ما واکنش نشان می دهند به انواع خاصی از اطلاعات باقی مانده است بسیار سازگار است.”

ماه پس از شروع پخش Carson موضوع یک بار دیگر خود را نشان می دهد. “مردم بر این باورند که شما هنگامی که شما چیزی می گویند,” او گفت که اگر بی اعتقاد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>