حق اساسی فلسفه برای این لحظه

pockygallery / shutterstock / اطلس

در سال های اخیر وفاداری به قانون اساسی تئوری شناخته شده به عنوان originalism تبدیل شده است اما اجباری برای حقوقی آمریکا محافظه کاران است. هر عدالت و تقریبا هر قاضی نامزد های اخیر جمهوری خواه دولت متعهد شده است که پایبندی به ایمان است. در Federalist جامعه نفوذ انجمن حقوقی محافظه کاران سخنرانان بحث و فکر می کنم کمی دیگر. حتی برخی از مشاهیر از سمت چپ-لیبرال حقوقی آکادمی نقل مکان کرد به دور از صحبت کردن در مورد “زندگی مشروطه,” اساسی “انصاف” و “تکامل استانداردهای نجابت” و باید به جای توجیه دیدگاه های خود را در originalist نظر. اغلب می شنود عبارت “ما همه originalists در حال حاضر.”

Originalism می آید در انواع مختلفی (باروک بحث در مورد کلید نظری ایده های خشم در میان طرفداران آن) اما هسته مشترک است که در قانون اساسی به معنی ثابت شد در آن زمان قانون اساسی را تصویب. این رویکرد در خدمت قانونی محافظه کاران به خوبی در محیط خصمانه است که در آن originalism اولین بار توسعه داده شد و برای برخی از زمان پس از آن.

اما originalism در حال حاضر احترام ابزار آن و تبدیل به یک مانع برای توسعه قوی اساسا رویکرد محافظه کارانه به قانون اساسی و تفسیر است. چنین رویکردی—یکی ممکن است آن را “مشترک خوب مشروطه”—باید مبتنی بر این اصول است که دولت کمک می کند تا با لينک مستقيم افراد انجمن ها و جامعه به طور کلی به سمت مشترک خوب و قوی که حکومت در راستای رسیدن به منافع مشترک است کاملا مشروع است. در این زمان همه گیر جهانی نیاز به چنین رویکردی است که همه بیشتر به عنوان روشن شده است که فقط حاکم سفارش باید قدرت کافی برای مقابله با مقیاس بزرگ بحران بهداشت عمومی و رفاه—خواندن “سلامت” در بسیاری از حواس نه تنها لفظی و فیزیکی اما همچنین استعاری و اجتماعی است.

جایگزین هایی برای originalism همیشه وجود داشته اند در سمت راست آزادانه تعریف شده است. یکی آزادیخواه (یا “کلاسیک لیبرال”) داشت که بر اساس اصول آزادی های فردی است که اغلب در مضطرب تنش با قانون اساسی به معنای اصلی و موسس نسل هنجارهای. تاسیس عصر بود که به سختی آزادیخواه در تعدادی از جبهه که loom بزرگ امروز مانند آزادی بیان و آزادی مذهب; در نظر بگیرید که در سال 1811 نیویورک دادگاه در یک نظر نوشته شده توسط نفوذ اوایل فقیه صدراعظم James Kent, تایید محکومیت توهین به مقدسات در برابر عیسی مسیح به عنوان یک جرم علیه صلح عمومی و اخلاق. دیگری جایگزین این است که Burkean سنت گرایی که تلاش می کند به سرعت حقوقی نوآوری است. در اینجا هم تفاوت با originalism روشن است چرا که originalism است که گاهی اوقات انقلابی; نظر دادگاه originalist نظر اعلام قانون اساسی حق خود را به اسلحه های شگفت انگیز با دادگاه دیرینه سوابق.

این پیشنهادها هنوز پراکنده پیروان اما originalism غالب عمدتا به دلیل آن است ملاقات سیاسی و لفظی نیازهای حقوقی محافظه کاران مبارزه در برابر یک اکثریت چپ-لیبرال فرهنگ حقوقی. نظریه originalism در ابتدا توسعه در دهه 1970 و 80 آن لذت اولیه رشد به دلیل آن کمک حقوقی اصولگرایان برای زنده ماندن و حتی شکوفا در یک محیط خصمانه و همه بدون اساسا به چالش کشیدن محل قانونی لیبرالیسم که تحت سلطه هر دو دادگاه و آکادمی. آن را فعال کنید اصولگرایان به مخالفت با قانون اساسی نوآوری توسط وارن و برگر دادگاه های جذاب بر سر قضات به احتمالي معنای واقعی قانون اساسی خود است. زمانی که در سال های اخیر حقوقی محافظهکاری برنده دست بالا در این دادگاه و سپس در قوه قضائیه به طور کلی originalism بود طبیعی هماهنگی نقطه برای یک عقیده به چیزی که نامزد بالقوه می تواند تعهد و وفاداری.

اما شرایط در حال حاضر تغییر کرده است. دشمن محیط زیست ساخته شده است که originalism مفید لفظی و سیاسی مصلحت است که در حال حاضر از بین رفته اند. در خارج از آکادمی قانونی حداقل حقوقی محافظه کاری است و دیگر محاصره. اگر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است مجددا انتخاب برخی از نسخه قانونی محافظه کاری را تبدیل به قانون را متحرک سازی روح برای یک نسل یا بیشتر و حتی اگر او را بازسازی قضائیه است اقدام به اندازه کافی دور است که حقوقی محافظه کاری باقی خواهد ماند یک نیروی قوی و نه محاصره و غیر عادی مشاهده کنید.

مطمئن باشید از این محافظه کاران باید به نوبه خود توجه خود را به توسعه جدید و قوی تر جایگزین برای هر دو originalism و چپ-لیبرال داشت. در حال حاضر ممکن است به تصور اساسی اخلاقی داشت که اگر چه نه به بردگی گرفته شده و به معنای اصلی از قانون اساسی است و نیز آزاد از سمت چپ-لیبرال ” فراگیر مراسم مذهبی روایت بی امان گسترش فردگرا استقلال. متناوبا در یک فرمول من ترجیح می دهم, می توانید تصور کنید که یک illiberal قانون است که “محافظه کار” در همه جایی که استاندارد محافظه کاری است که محتوا به بازی دفاعی در رویه قوانین نظم لیبرال.

این رویکرد باید به عنوان نقطه شروع اساسی اصول اخلاقی که conduce به منافع مشترک و اصول است که مقامات (از جمله اما نه محدود به قضات) باید به عنوان خوانده شده به شکوه کلیات و ابهامات از قانون اساسی نوشته شده است. این اصول عبارتند از: احترام به اقتدار حکومت و حاکمان; احترام به سلسله مراتب نیاز برای جامعه به تابع همبستگی در درون و در میان خانواده ها و گروه های اجتماعی و کارگران اتحادیه های انجمن های صنفی و حرفه ای; مناسب subsidiarity یا احترام به مشروع نقش نهادهای عمومی و انجمن ها در تمام سطوح دولت و جامعه; و پرده تمایل به “وضع قانون اخلاق”—در واقع به رسمیت شناختن است که همه قوانین است لزوما تاسیس در برخی از اساسی مفهوم اخلاق و ترویج اخلاق است که یک هسته و مشروع تابع از قدرت. از جمله اصول ترویج مشترک خوب و درست و مرتب جامعه است.

تا مطمئن شوید که برخی تلاش کرده اند به زمین یک ایده مشترک خوب در یک originalist درک و بهره گیری از طبیعی-حقوق جهت تاسیس عصر. در عین حال که رویکرد برگ originalism در کنترل نهایی امیدوار است که اصلی درک اتفاق خواهد افتاد را از نظر اخلاقی جذاب است. من صحبت کردن در مورد دو پروژه بلند پروازانه است که رها دفاعی دولا شدن از originalism که حاضر به بازی در شرایط تعیین شده توسط حقوقی لیبرالیسم. Ronald Dworkin حقوقی محقق و فیلسوف به اصرار “اخلاقی قرائت از قانون اساسی.” مشترک خوب مشروطه است spss Dworkinian اما طرفداران بسیار متفاوت مجموعه ای از اساسی اخلاقی تعهدات و اولویت های از Dworkin را که از مرسوم چپ-لیبرال خم.

مشترک خوب مشروطه است نه حقوقی اثبات گرایی به معنی آن است که افسار به طور خاص نوشته شده ابزار قانون مدنی و یا خواهد شد از قانونگذاران که ایجاد آنها. به جای آن بر تساوی یک بسیار قدیم سنت است که شامل, در علاوه بر این به مثبت قانون منابع مانند ius gentium—قانون سازمان ملل یا “قانون کلی” مشترک همه متمدن سیستم های قانونی و اصول هدف, طبیعی, اخلاق, از جمله حقوقی اخلاق در این معنا استفاده می شود توسط آمریکا قانونی نظریه پرداز لون فولر: درونی منطق است که فعالیت قانون باید به دنبال به منظور عملکرد خوبی به عنوان قانون است.

مشترک خوب مشروطه است و نه حقوقی لیبرالیسم یا آزادی. هدف اصلی آن است که قطعا برای به حداکثر رساندن استقلال فردی و یا به حداقل رساندن سوء استفاده از قدرت (تیغه هدف در هر رویداد) اما در عوض به اطمینان حاصل شود که حاکم دارای قدرت مورد نیاز به قانون هست. یک نتیجه فرعی است که به عمل در خارج و یا در مقابل ذاتی هنجارهای قانون خوب این است که عمل به tyrannically, بخشش حق حکومت اما هدف اصلی از نظم مبتنی بر قانون اساسی است که به ترویج قانون خوب نیست به “حفاظت از آزادی” به عنوان یک پایان در خود دارد. محدودیت در قدرت هستند خوب تنها derivatively, تا آنجا که آنها کمک به منافع مشترک; تاکید باید بر آزادی به عنوان یک چکیده هدف از شبه مذهبی ارادت اما در خاص انسان آزادی که حفاظت از یک وظیفه دادگستری یا احتیاط در این بخش حاکم است.

در نهایت بر خلاف قانونی لیبرالیسم مشترک-خوب داشت رنج می برند نیست از وحشت از سلطه سیاسی و سلسله مراتب دلیل آن را می بیند که قانون است والدین عاقلانه و inculcator از عادات خوب. فقط قدرت حاکمان می تواند برای افراد در صورت لزوم حتی در برابر افراد برداشت خود از آنچه که بهترین است برای آنها—برداشت که ممکن است در طول زمان تغییر به هر حال به عنوان قانون آموزد habituates و دوباره اشکال آنها. افراد را به تشکر از حاکم که حقوقی تنگی احتمالا با تجربه در ابتدا به عنوان سرکوبگر تشویق افراد به شکل اصیل تر خواسته های فردی و مشترک کالاهای بهتر و عادات و اعتقادات است که بهتر پیگیری و ترویج جمعی ،

مشترک خوب مشروطه تساوی با الهام از اوایل مدرن نظریه ragion di stato—“دلیل دولت” که با وجود این معانی تبدیل شده اند که متصل به آن نام است که در همه سنت بی پروا تدبیر. (در واقع آن را فرموله شد دقیقا برای مبارزه با amoral تکنوکرات سند چشم انداز از قانون به عنوان حداکثر شاهزاده قدرت.) به جای ragion di stato سنت شرح و تفصیل مجموعه ای از اصول برای ورزش کردن از قدرت. ترویج اساسی چشم انداز خوب است که همیشه و در همه جا مناسب عملکرد حاکمان است. هر عمل عمومی-در مورد دولت تاسیس شده است در چنین چشم انداز; هر گونه خلاف نظر یک توهم است. لیبرال و آزادیخواه قانون اساسی تصمیم گیری است که ادعا می کنند برای رد کردن “اخلاق” به عنوان یک زمین به صورت عمومی اقدام به عزت و حتی جعلی برای آنها استراحت صرفا یک حساب خاص از اخلاق یک محتمل حساب.

با توجه به این که آن را مشروع است برای حاکمان به دنبال منافع مشترک از قانون اساسی است باید استادانه تابعه اصول است که چنین حکومت موثر. قانون اساسی باید استطاعت دامنه گسترده ای برای حاکمان به ترویج—به عنوان ragion di stato قرار دادن آن در یک معروف تثلیث اصول—صلح, عدالتو فراوانی. امروز ما ممکن است اضافه کردن سلامت و ایمنی به این لیست در همان روح است. در یک دنیای جهانی شده که مربوط به طبیعی و بیولوژیکی محیط عمیقا اختلال راه فقط دولت است و دولت است که در کافی قدرت برای محافظت از آسیب پذیر از نابسامانی از بیماری های همه گیر بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی و از اساسی ساختار قدرت شرکت های بزرگ که منجر به این حوادث است. چون ragion di stato شرمنده از قوی حکومت می کند نه آن را به عنوان presumptively مشکوک در راه لیبرالیسم می کند بیشتر متاثر است که اقتدار و سلسله مراتب نیز اصول مشروطه. در نهایت و شاید مهم ترین فقط قانون بر همبستگی و subsidiarity. اقتدار برگزار شد در اعتماد و اعمال از طرف جامعه و شرکت تابعه گروه را تشکیل می دهند که جامعه و نه به نفع افراد گرفته شده ،

چه اگر در همه این اصول به طور ریشه در متن قانون اساسی و در متعارف منابع حقوقی? فراگیر کلیات و معروف ابهامات از قانون اساسی ما و در جاهای مبهم سند توانیم فضای کافی برای اساسی اخلاقی خوانش است که ترویج صلح و عدالت و فراوانی بهداشت و ایمنی با استفاده از فقط اقتدار سلسله مراتب همبستگی و subsidiarity. عمومی-رفاه بند که به کنگره قدرت “به … ارائه به صورت مشترک دفاع و رفاه عمومی ایالات متحده” واضح است محل به زمین اصول مشترک-خوب داشت (با وجود یک لیبرال سنت از خواندن این بند در یک تنگ مد) به عنوان قانون اساسی مقدمه با اشاره به رفاه عمومی و داخلی آرامش به کمال اتحاد و عدالت است. قانون اساسی کلماتی مانند آزادی و آزادی لازم نیست داده شود آزادیخواه خوانش; در عوض, آنها را می توان به عنوان خوانده شده در نور بهتر مفهوم آزادی به عنوان طبیعی انسان ظرفیت به عمل مطابق با استدلال اخلاق است.

مهم تر هنوز هم فکر کردن که منافع مشترک و آن متاثر اصول باید مبتنی بر خاص متون اشتباه است; آنها می تواند ریشه در ساختار کلی نظم مبتنی بر قانون اساسی و در ماهیت و اهداف دولت است. دادگاه عالی مانند کنگره و ریاست جمهوری است که اغلب بر کشیده شده گسترده ساختاری و طبیعی-اصول قانون برای تعیین فقط اقتدار دولت است. “پلیس برق” که با وجود آن گمراه کننده نام و اشاره به قدرت به طور کلی از دولت برای حفاظت از سلامت و ایمنی و نظم و اخلاق عمومی است و هیچ جا ذکر شده در قانون اساسی نوشته شده است. امریکا واقعی “کارآمد” قانون اساسی تا حد زیادی نانوشته یا uncodified به عنوان درست است از قانون اساسی در همه جا.

این مناسبت برای ارائه یک لایحه خاص در مورد چگونگی قانون اساسی ممکن است تغییر تحت این رویکرد اما چند گسترده و سکته مغزی را می توان ترسیم. دادگاه فقه و آزادی بیان سقط جنین آزادی جنسی و مسائل مربوط را به اثبات آسیب پذیر تحت یک رژیم رایج-خوب داشت. این ادعا از بدنام نظر مشترک در Planned Parenthood v. کیسیکه هر فردی ممکن است “تعریف خود مفهوم وجود از معنای جهان و از رمز و راز از زندگی انسان” باید نه تنها رد شده اما مهر به عنوان ناپسند فراتر از قلمرو قابل قبول برای همیشه لطفا برای پس از. بنابراین بیش از حد باید آزادیخواه مفروضات مرکزی به رایگان-گفتار و قانون رایگان-گفتار و ایدئولوژی—که دولت ممنوع است برای قضاوت در مورد کیفیت و ارزش اخلاقی از بیان است که “یک مرد ابتذال است و دیگری شعر” و غیره—سقوط تحت تبر. آزادیخواه مفاهیم حقوق مالکیت و حقوق اقتصادی نیز باید برای رفتن تا آنجا که آنها بار دولت از اجرای وظایف جامعه و همبستگی در استفاده و توزیع منابع است.

همانطور که برای ساختار و توزیع قدرت در درون دولت مشترک-خوب مشروطه را به نفع قدرتمند ریاست جمهوری حاکم بر قدرتمند بوروکراسی دومی اقدام از طریق اصول حقوق اداری درونی اخلاق با توجه به ترویج همبستگی و subsidiarity. بوروکراسی دیده خواهد شد نه به عنوان دشمن بلکه به عنوان قوی دست مشروع حکومت است. دولت به سپرده با قدرت برای محافظت از مردم از بوالهوسی و بی عدالتی از نیروهای بازار از کارفرمایان که بهره برداری از آنها را به عنوان مؤثری افراد و شرکت بهره برداری و تخریب محیط زیست طبیعی. اتحادیه های صنفی و صنایع دستی شهرستانها و محلات و سایر solidaristic انجمن های بهره مند از presumptive حمایت از قانون به عنوان سنتی خانواده; فضیلت subsidiarity هدف از قانون خواهد بود نه به جابجایی این انجمن اما برای کمک به آنها به خوبی عمل. تشریح مشترک-خوب اصل است که هیچ قانون اساسی حق امتناع از واکسیناسیون وجود دارد قانون اساسی را تعریف کنیم در شرایط گسترده اقتدار دولت به حفاظت از مردم در سلامت و رفاه حفاظت ضعیف از بیماری های همه گیر و تهدیدات بین المللی از بسیاری از انواع—اجتماعی و اقتصادی—حتی زمانی که انجام این کار نیاز به فارغ خودخواه ادعای افراد به خصوصی “حقوق.” بنابراین دولت خواهد لذت بردن از قدرت برای جلوگیری اجتماعی و اقتصادی تظاهر شهری-gentry لیبرال ها که اغلب جای خود را رضایت (مالی و جنسی) و خوب از خود کلاس یا محیط اجتماعی بالاتر از معمول خوب است.

در این حس مشترک-خوب مشروطه وعده برای گسترش و تحقق در شرایط جدید و با تاکید قانون اساسی و تعهدات به ترویج رفاه عمومی و کرامت انسانی. به طور کلی مشروطه تبدیل خواهد شد بیشتر و مستقیم تر آشکارا اخلاقی کمتر به tendentious قانون-دفتر تاریخچه و بی پایان دادخواهی مشکوک ادعا می کند در مورد رویدادهای قرن ها در گذشته است. Originalism انجام کار مفید و در حال حاضر می تواند راه را برای یک اعتماد به نفس جدید در قانون معتبر جهت منافع مشترک.

این داستان بخشی از پروژه “نبرد برای قانون اساسی” با همکاری مرکز ملی قانون اساسی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>