Todd Haynes شاهکار "امن" در حال حاضر یک داستان دو آفت

جولین مور در یک صحنه از Todd Haynes را 1995 شاهکار "امن است."عکس از AlamyFacebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه

توسط NEWS-SINGLE در 9 فروردین 1399
Julianne Moore in Safe
جولین مور در یک صحنه از Todd Haynes را 1995 شاهکار "امن است."عکس از Alamy

"من فقط شنیده ام که مجسمه آزادی به ایدز," باب هوپ گفت: در تاریخ 4 ژوئیه سال 1986. این راه اندازی به یک شوخی در یک روال است که سیصد و شصت نفر بودند پرداخت یک هزار دلار در هر بشنوم. کسانی که اهدا کنندگان و همچنین به عنوان رئیس جمهور رونالد ریگان و همسرش نانسی و رئیس جمهور فرانسه فرانسوا میتران و همسرش, Danielle شد جشن rededication از مجسمه آزادی سرنشین یک قایق بادبانی به نام شاهزاده خانم. "هیچ کس نمی داند" امید ادامه داد: "اگر او آن را از دهان هادسون یا استاتن آیلند 'پری.' "دوربین های گرفتار Mitterrands cringing و Reagans خنده. بیش از پنجاه هزار آمریکایی مبتلا به ایدز بین 1981 و سال 1987 با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و 95.5 درصد از این افراد از آن درگذشت. تعداد بیمار و مرده خواهد سنبله در سال است که به دنبال. تصویر یک رئیس جمهور و همسرش, احاطه شده توسط متورم و supplicants خروش با خنده در چهره همه درد و رنج است که باعث از یک فسیل نماد پرمخاطب کنوانسیون و در یک جشن اختصاص داده شده به یک بنای تاریخی از کشور greathearted شمول—راستش آن کمی زیاد است. اما استعاره تمایل به شکست در برابر طاعون. تحت این نوع از فشار همه چیز را فقط می آید به دنبال بیشتر و بیشتر خونتان مانند خود را.

Todd Haynes را 1995 شاهکار "امن" آغاز می شود با دوربین خزنده در چیزی مانند محدودیت سرعت از طریق دقیق کشش از twilit مجلل حومه که اعتباری تا حدودی redundantly شناسایی به عنوان کالیفرنیا سن فرناندو ولی و خیلی بیشتر مفید به عنوان 1987. این یک لحظه خاص که Haynes انتخاب برای یک دلیل خاص, اما آن را نیز یک لحظه که در فرهنگ ترسناک و مسخره روند زني خود به خود همه چیز به نظر می رسد بازگشت. پایین پله مشهور است که هیچ کس واقعا برگزار شد وحشتناکی بالا راستا و آنها در همه حال به تازگی کشف شد, یک کلاه بردار است که به نوعی مسئول است. جو بایدن است به نحوی هنوز هم در حال اجرا برای رئیس جمهور, اگر تنها او می تواند کشف کردن که چرا او سزاوار و یا حتی می خواهد فرفره. خانه ها پوشش جاده ها سفید هستند و افتخار و مدرن و پناه میبرند پشت دروازه بلند; هیچ پیاده دیده می شود. زمانی که Haynes دوربین در نهایت می رسد در خانه کارول سفید فیلم مستقیما مبتلا قهرمان آن مکث در حالی که الکترونیکی دروازه بازده به اعتراف مرسدس بنز است که او را حمل به بخشنده مدرن فضای زندگی و زندگی راحت است که در مدت زمانی کوتاه شروع به تلاش برای کشتن او.

سپس به عنوان در حال حاضر وجود دارد یک طاعون فراموش نشدنی محل و تلاش قفل. در حال حاضر به عنوان کسانی که در قدرت اند disclaimed هر گونه مسئولیت و انتخاب به صبر کنید و ببینید که چگونه همه چیز بازی از رئیس جمهور این است که یک بار دیگر موضع گیری و chuckling از طریق یک بحران است که او نمی تواند کاملا خود را به طور جدی. هنگامی که کارول با خیال راحت در داخل خانه او ساخته شده با شوهرش و پسر از ازدواج اول او در خود گیر سریع در کاهش مرکز یکی از عمیق شات های طولانی پس از دیگری. او انزوا روشن است از شروع. ما برای اولین بار از دیدن چهره او پوست کلفت و غایب تحت تشنج rutting بدن او در bleakest مختلف. دوربین در یک سری از queasily بیمار زوم می ایستد در سرکوبگر لحظه ای که در آن کارول خودش را می یابد به طور فزاینده ای به دام افتاده و از دست داد. گاه به گاه نهفته و شاد-صحبت کردن در انکار و leering صلاحیت از بحران های جمع آوری به بیرون دروازه توسط مردم در قدرت نرم و ملایم برش طعمه هنگامی که آن را به مردم آسیب پذیر و سیاسی مفید شهرستانها که این بحران آمد به ادعا می کنند—اینها همه نامرئی و غایب در این ذوق داخلی. و در عین حال کارول به نظر می رسد نه فقط از دست رفته در تمام کسانی که در اتاق های دوست داشتنی اما احاطه شده توسط آنها. همینطور نوه ها از خانه را در او.

کارول با بازی جولین مور در یکی از اجراهای حرفه ای خود را متناسب با این همه تجمل کالیفرنیا اتاق مانند یک نورانی تجهیز و یا مغلق قطعه از هنر است. او breathy و منفعل و به نوعی همه بیشتر نا معلوم بودن بسیار زیبا; دوستان او را از کلاس ایروبیک توجه با اهل تفریح و بازی, حسادت, که او نمی همیشه عرق. رادیو شستشو AM-گروه انجیلی خون و رعد و برق و prosaically مبرم به روز رسانی ترافیک. او بین بچه جاری-رویدادهای مقاله برای مدرسه fetishistic تلاوت هر دو قتل عام ساخته شده توسط باند جنگ در "سیاه گتو لس آنجلس" و سلاح های خاص استفاده می شود به ارائه آن است. زندگی او به عنوان یک زن خانه دار از سوی دیگر یک سری از نور کارهای سبک تر و ناهار. حتی قبل از اینکه او قرارداد این بیماری مرموز که ارسال خواهد شد او در وضعیتی وخیم و کاهش دور از این زندگی کارول شناور از طریق روز خود را—و در یک سفید ابریشمی لباس بلند و گشاد در خوابی از طریق یخی Kubrickian خانه مانند یک شبح.

هنگامی که کارول توسعه حاد و ناگهانی حساسیت به نهان و ناشناخته عناصر در محیط زیست—مواد سمی و بخارات مواد شیمیایی ذرات—محیط هرج و مرج گسترده تر جهان نقض دروازه و برگ او را ضعیف و اشتباه و بدون هر خیابان از عقب نشینی. پزشکان او در حال درمانده و گیج و سپس بی تاب به عنوان شرط او رشد می کند بدتر است. کارول روشن به چیزی مانند ابراز وجود پس از استقبال از هویت او به عنوان یک فرد بیمار و سپس محو می شود به عنوان سموم در اطراف او (و شاید ثابت خود را بر روی این سموم در اطراف او) شروع به پایمال کردن دفاع خود را. او در می یابد Wrenwood جامعه از همین مبتلا به ریاست این spookily خود مطمئن گورو پیتر Dunning (Peter Friedman) زندگی می کند که بالاتر از گله خود را در پر اب و تاب تپه خانه کشیش. او صحبت می کند scattershot زبان از آنچه که ما در حال حاضر تماس "سلامتی" یکی ریشه در خود lacerating شرم مراسم اصطلاحات و خفه کننده فردگرایی. "خانمها و آقایان" Dunning می گوید یک خانه کامل که شامل کارول بازدید از شوهر و فرزند خوانده "من باید اعتراف به. من متوقف خواندن مقالات. من متوقف به تماشای اخبار تلویزیون است." حتی گزارش از دنیای بیرون او به این نتیجه رسیدند که به سادگی بیش از حد بزرگ یک خطر است. "اگر من واقعا بر این باورند که زندگی است که ویرانگر, که, مخرب, من می ترسم که سیستم ایمنی بدن را باور کنید بیش از حد. و من نمی تواند استطاعت را که در خطر است. نه می تواند به شما."

در Wrenwood سرود یاد می گیرد که رنج او هر آنچه در آن است که اساسا تقصیر او و تنها می توان با محبت خودش—است که در آغوش او poisoner و آزار دهنده—به طور کامل. ("تنها کسی که می تواند شما را بیمار شما است" Dunning می گوید بیمار ماتم از دست دادن اخیر ، "اگر سیستم ایمنی بدن شما آسیب دیده است به این دلیل است که شما اجازه آن را به بود.") در پایان فیلم قرار داده و در نقطه ای در بداهتا رقص توسط ملایم معتاد (James LeGros) با آنها لذت می برد او می خواهم آزمایشی, لاس زنی کارول ارائه یک توقف سخنرانی در مورد آنچه او آموخته در Wrenwood. "من نمی دانم آنچه من گفت:" او معذرت خواهی, "درست است که من واقعا متنفر بودم خودم قبل از من آمد در اینجا, بنابراین من تلاش خودم را امیدوارم بیشتر به من مثبت تر مانند دیدن علامت+. مانند من فکر می کنم آن را به آرامی باز کردن در حال حاضر, مثل, مردم, ذهن, مانند, آموزش, مانند ایدزمانند دیگر انواع بیماری ها—و آن است که یک بیماری ما فقط باید آگاه تر از آن حتی خودمان. مانند خواندن برچسب و رفتن به ساختمان."

فیلم برگ کارول, در, نادر, نزدیک به ضرب گلوله در ظروف-صف کلبه اسکیموها در Wrenwood زمینه را که او ساخته شده او آخرین نشینی خیره به آینه و عدم اطمینان گفت: "من شما را دوست دارم" خود را به او انعکاس. Haynes را به متعدد بیشتر آشکار گره به Douglas Sirk اواسط قرن هالیوود درام buried داخلی ناامیدی اما این وارونه لحظه یک "پایان خوش" است که بی شک یک لحظه از شکستهای تحقیرآمیز واپیچیدن-خشک شکست است به خصوص ویرانگر به دلیل کمی کارول به چپ: ترسناک است که مقادیر اتاق یک محل در زیر انگشت شست از خود راضی سادیست ارائه می دهد که تنها سرزنش و تماس آن را دوست دارم و این کار غیر ممکن است شفا خودش. "برای او می گویند: " من شما را دوست دارم' در آینه احساس باید چیزی را حل و فصل" Haynes گفت: فیلم نظردر 2015. "اما تمام فیلم زبان در امن باید به شما می گویم که هیچ چیز حل و فصل شود." هر کسی که به تماشای این فیلم تا این لحظه در بسته دور در خانه های خود را برای خوب بیشتر بلکه برای خود شکننده ایمنی را می دانم احساس.

آن عهد به بی امان فرمان Haynes را فیلمسازی که گیج و پرشیب وحشت از کارول داستان است تا به آسانی outlasted اصلی خود قصد. "امن" تصور شده بود و اعدام به عنوان یک نوع از افسانه در مورد یک بیماری است که فرود آمد با وحشیانه ويژگی و بی سابقه ظلم و ستم در جوامع به حاشیه رانده شده و آن را صرفا اشتباه اما خندید کردن—کاملا به معنای واقعی کلمه خندید—توسط مردم در قدرت به خوبی به آن ویرانگر اوج. در مقاله خود به همراه فیلم Criterion Collection انتشار دنیس Lim اشاره می کند که سرزنش محور کره زمین است که قوانین Wrenwood پژواک که در عصر جدید نویسنده Louise Hay که "ایدز کتاب: ایجاد یک رویکرد مثبت" ارائه شده به طور مشابه فریبنده اعتماد بنفس رویکرد به یک بیماری همه گیر است که دولت تا به حال تیز انتخاب شده را نادیده بگیرد.

خاص که طاعون شد و سرانجام به پاشنه با فعالان و دانشمندان, اما فراگیر و قسم خورده خبري در حال اجرا از طریق "امن" است outlasted آن در بخش های بزرگ به دلیل ترس در قلب آن—که چیزی نامرئی و بی امان سست است و در شکار و که هر کسی می تواند مستعد ابتلا به آن, که در آن نقطه آنها خواهد بود بسیار خود—هرگز واقعا پراکنده. این فیلم را دید و از یک فرهنگ اساسا ناتوان از درک و یا countenancing بیماری و ضعف بیمه شده است که "امن" مانده است نه تنها نگران کننده اما queasily زمان. کارول را توسط یک "محیط زیست بیماری" و بنابراین هر کس دیگری است. شوم plumes از اگزوز و اضمحلال آئروسل ابرها و گریم میگذرد آرایش شیمیایی که Haynes foregrounds بنابراین ominously بسیار کمتر استعاری در حال حاضر. اقیانوس ها افزایش و زمین پزد و رمان ویروس ها سوار این قطار در ساعت شلوغی. علائم به سختی حتی علائم دیگر اما گسترده و مبارز فرهنگی انکار باقی می ماند بسیار محکم در جای خود. چه همه مشکل خواهد شد در نهایت شما است, اما آن را هنوز هم خواهد شد مال شما به تنهایی.

در سال 2014 Haynes گفت: منتقد اسکات توبیاس که فیلم خود "احساس می کند مانند این تمثیل در مورد انواع نامشخص و مبهم مفاهیم رفاه و ایمنی در خطر است." این مفاهیم را به عهده گرفت نام های مختلف و valances در طول سال اما سنگین احساس خطر است که Haynes شناسایی کاسته نشده در بخش بزرگی چون آمریکا و فرهنگ و سیاست هستند ناتوان از اقدام با همدلی که وجود دارد ضعف "به خصوص در راه ما سعی کنید به ضمیمه معنا و مسئولیت شخصی به بیماری" Haynes گفت.

روز سه شنبه پس از یادآوری های عمومی در مورد "اجتناب از اجتماعات بزرگ و شستن دست ها" و یادآوری است که او می خواهم به "باز کردن چیز" عید پاک, رئیس جمهور تهمت ارائه مختصری بحث پپ به مردم آمریکا است. "به منظور به شکست این ویروس ما باید همچنان بسیار قوی" اعلام کرد. "انعطاف پذیری خود را و روح و روان شده و الهام بخش برای همه. . . . اقامت متمرکز و قوی باقی بماند." این یک جهنم از یک چیز به تماشای سیاسی کشور و رهبران کسب و کار بحث در مورد رو به پایین افزایش همه گیر با قدرت تفکر مثبت—همراه با سادیستی نیروی سرکوبگر از یک ژیان بازار و دولت است که مایل و قادر به محافظت از خود شهروندان از آن -- در صورت از همه مشاوره و شواهد موجود. اما این پاسخ نیز تنها یکی است که ما سیاست و فرهنگ ارائه شده برای سال های بسیاری است. جان ملی تعهد به اشتباه "قدرت" به صورت یک ارزش واقعی خواهرخوانده یک غریزه به ملامت ضعف و بیشتر مجازات کسانی که ساخته شده اند ضعیف است هرگز واقعا دودل. ما فقط در آینده نگه دارید تا با راه های جدید برای گفتن همان چیز است.

"امن" است نگران کننده فیلم به تماشای در حالی که در قرنطینه از یک بیماری است که احساس می کند هر دو در همه جا و هیچ جا و آن است که عمدا اشتباه توسط افراد قدرتمند است که می تواند کاملا نمی مراقبت به اندازه کافی برای مبارزه با آن است. هر نام فرهنگ به زور که prises مردم از هم جدا در یک لحظه آن را همواره تحت فشار قرار دادند و در همان جهت به عقب در داخل و بیشتر به تنهایی به سرزنش و شرم و شک و برگشت سمت آینه و بازتاب ما در تلاش برای نگه داشتن ترفند.

"امن" است که در حال حاضر در دسترس در معیار کانال جریان خدمات و همچنین با محتوا تند و با مزه اما بسیار گریتینگ تجاری وقفه در آمازون PlutoTV.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب