چه بزرگ با تکنولوژی می خواهد از این بیماری همه گیر

تکنولوژی این شرکت ها همه بیش از حد مشتاق برای کمک به دولت و مدیریت coronavirus بحران است. پابلو Delc

توسط NEWS-SINGLE در 25 خرداد 1399
illustration
پابلو Delcan

Long قبل از coronavirus همه گیر صنعت فن آوری آرزو داشت برای اثبات آن ضرورت به جهان است. آن مدیران دوست داشتم به توصیف شرکت های خود را به عنوان "آب و برق است." آنها آمدند با خود تمایلات صادقانه: پدران بنیانگذار بزرگ با تکنولوژی واقعا نمایش خلاقیت خود را به عنوان ضروری و اساسا خوب است.

در سال های اخیر اما شیفتگی ما با این آفرینش را آغاز کرده است به دلمه. بسیاری از آمریکایی ها آمده اند برای مشاهده آنها به عنوان سرچشمههای از دروغ, خشم و دستکاری و متوجه شده اند که سود آور ترین شرکت ها در تاریخ بشر نیست همیشه زندگی می کردند توسط آرمان گرایی شعار های خود را.

در حال حاضر یک فرصت برای شرکت های با تکنولوژی به اثبات خود حس از هدف بوجود آمده است. در میان همه گیر گوگل, دیدار تبدیل به یک تحویل مکانیزم برای مدرسه. AmazonFresh ساخته شده است این امکان را به فروشگاه برای مواد غذایی بدون braving سوپر مارکت.

دولت flailed در پاسخ به این گیر و بزرگ با تکنولوژی ارائه شده خود را به عنوان رحمان دوست, دوست مایل به قرض دادن صالح ، به عنوان مایکروسافت, مدیر اجرایی, rahmani نوشت: در ماه آوریل "چالش های ما در صورت تقاضای بی سابقه ای داد بین کسب و کار و دولت است."

همچنین در آوریل گوگل و اپل اعلام کرد که آنها را تعلیق رقابت خود را برای کار با کشورهای جهان برای ایجاد یک سیستم هشدار. آنها را پیکربندی مجدد تلفن همراه خود سیستم عامل ناسازگار طراحی شده توسط, به اطلاع کاربران اگر آنها پا در داخل شعاع از یک دستگاه برگزار شده توسط COVID‑19 بیمار است.

این شرکت موفق به تحت تاثیر قرار دادن برخی از بهداشت عمومی مسئولان با تلاش های اولیه را با عجله طراحی برنامه خواهد شد به احتمال زیاد بهبود پس از آن با تکرار. این تکامل می تواند به عملکرد مانند کاغذهای است که اروپایی ها همیشه بی مهارت برای ارائه به مقامات در دانه دار فیلم جنگ. توسط مستند تاریخچه خود را از تماس های اجتماعی تلفن خود را می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به نشان دادن تناسب اندام خود را به بازگشت به دفتر و یا هیئت مدیره پرواز.

شوک از این ویروس به ضعف دولت در هر سطح. در کشورهای رو به unmanageable سیل از تعداد مدعیان بیکاری در آمازون و گوگل را در پا به وصله پینه کردن عتیقه سیستم به طوری که پول می تواند جریان با کمتر اداری اصطکاک است. زمانی که نادلا استناد امکانات جدید اتحاد او با اشاره به تغییر ناگهانی به پزشکی از راه دور و آموزش مجازی. بهداشت عمومی و آموزش و پرورش ممکن است سنتی عملکرد دولت اما نادلا پیشنهاد کرد که صنعت باید به اشتراک گذاری بار: "ما در مایکروسافت نظر خودمان را به عنوان دیجیتال اولین پاسخ دهندگان."

نعمت اعطا شده توسط اقتصاد آنلاین در این زمان مسلم است و ما باید سپاسگزار برای آنها. اما این دلیلی برای تعلیق شک و تردید از صنعت فن آوری آن را به عنوان تلاش برای ایجاد بسیاری از لحظه ای. در سال های قبل از ویروس منتقدان شروع به نبوت است که یک تعداد انگشت شماری از شرکت های فن آوری به زودی رشد قوی تر از دولت است. مقیاس خود و نفوذ و توانایی خود را برای دستکاری افکار عمومی و شکل بازار خواهد اجازه آنها را به سلطنت آزادانه.

که هشدار, اما, تاریک, کاملا جذب ظهور استراتژی این شرکت یک استراتژی است که در واقع شکل گرفتن قبل از همه گیر آغاز شد—یا قلمزن تهدید آنها در برخواهد داشت. به جای supplanting دولت آنها در اصل به دنبال ادغام با آن است.

Tech مدیران نیست همیشه در آرزوی به کار در لیگ با دولت است. در طول سال خود را از وحشی رشد و سیاسی نارسی که شرکت های فن آوری مانند صدا نوجوانان در مواجهه با آین رند برای اولین بار. مانند John Galt شخصیت Atlas Shruggedآنها گفتم در مورد شر از دولت و چگونه از آن نگهداری می شود بزرگ نوآوران. این دیدگاه جهان smacked از منافع خود. شرکت هایی مانند آمازون و گوگل و Facebook می خواستم برای جلوگیری از انواع نظارتی کنترل است که خود را محدود تر تاسیس رقبا.

اما اگر خود بهره منظمی هم تراز با آرمان گرایی آرمان گرایی واقعی بود. گوگل, بنیانگذاران, سرگئی برین, یک پناهنده از اتحاد جماهیر شوروی سابق هشدار داد در مورد اخلاقی هزینه های این شرکت تاخت و تاز کردن به چین است. او سبک خود را یک شخصیکه در استعمال کلمات صحیح و تجربه این شرکت در این کشور در نهایت مصور منطق موضع خود را: با وجود مطیع دستورات رژیم گوگل شکسته شده توسط هکرهای چینی که اقدام به سرقت مالکیت معنوی آن و نظیر به حساب جیمیل از حقوق بشر در ایران ، در سال 2010 پس از چهار سال از عامل در سرزمین اصلی گوگل decamped به هنگ کنگ.

در سراسر این صنعت بی اعتمادی نسبت به دولت غالب—و نه فقط از دولت استبدادی. در سال 2016 اپل معروف رد اف بی آی درخواست برای کرک رمز عبور از یک مرده تروریستی آی فون. "ما احساس می کنیم ما باید صحبت کردن در برابر آنچه ما را به عنوان یک نفس بیش از حد توسط دولت ایالات متحده" تیم کوک مدیر عامل شرکت نوشت: در نامه ای سرگشاده توضیح خود شرکت مبارز موضع.

اما به عنوان آرمان شرکت سن آنها شروع به تجدید نظر در اصول خود جوانان است. و عمده شرکت فنی دیگر نمی تواند موجه تصویب به عنوان دلیر شروع یو پی اس. یک antimonopoly جنبش پیروان در هر دو سمت چپ و راست شده است به آرامی در حال افزایش است.

زمانی که Facebook مارک زوکربرگ به نظر می رسد قبل از سنا در سال 2018 او پیشگیرانه اذعان کرد: "من فکر می کنم سوال واقعی به عنوان اینترنت می شود مهم تر در زندگی مردم است چه درست تنظیم نیست که آیا باید وجود داشته باشد [مقررات] یا نه." در این بیانیه آمده تشکر و قدردانی از این زمانه. فناوری بزرگ ایستاده بود و متهم كردن دروغ, احتکار از آن در تجارت اطلاعات خصوصی و کمک به یک بیماری همه گیر از اضطراب.

زوکربرگ دعوت نظارت دولت اما نه به خاطر او شده است می خواهم chastened. در گذشته زمانی که مردم رشد کرده است مشکوک از شرکت عظیم این شرکت ها را وارد grand bargain: ارز برای دولت حفاظت از خود را به انحصار این شرکت را رعایت دیکته از دولت است. به همین دلیل در 1910s رویایی AT&T رئیس جمهور تئودور Vail معروف شده شرکت خود را برای تهاجمی قوانین و مقررات. این اجازه داده او را به حفظ تسلط خود را برای نسل های. زوکربرگ هم استقبال قوانین جدید تا زمانی که آنها را می توان به شکل Facebook مزیت. و Facebook است که در واقع مشغول شکل دادن به قوانین و مقررات به نفع خود. سال گذشته آن را صرف در حدود 17 میلیون دلار در لابی—بیش از هر شرکت با تکنولوژی.

این همان منطق اولیه led آمازون به کارخانه دوم آن ستاد در رودخانه پوتوماک و آن را به رهبری شرکت هایی مانند گوگل و مایکروسافت به ایجاد روابط با جامعه اطلاعاتی. شخصیتهای برجسته از این شرکت ها نشستن در مقام تخته که مشاور دولت در مورد نحوه ارتقاء آن محاسبات دلاوری. این گفتن که nastiest برادرکشی مبارزه میان شرکت فنی شامل 10 میلیارد دلار cloud-computing قرارداد با وزارت دفاع است.

به عنوان همه گیر تسریع بزرگ فناوری اشاره به دولت در امور این صنعت قدرتمند ترین شرکت ها را تقریبا به طور قطع بهره برداری از روابط خود را با آژانس به آسیب کمتر رقبای قدرتمند و عصاره قراردادهای پر سود. اما این شرکت ها نیز ارائه اطلاعات ارزشمند و خدمات خود را به واشنگتن مشتریان افزایش قدرت دولت برای خوب و بد.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اصرار دارد که خود را دست زدن به همه گیر موفقیت آمیز بوده است اما دولت به شدت آگاه از کاستی های آن است. آن را می خواهد آزمون اما نمی توانید تهیه کنید به اندازه کافی از آنها. آن نیاز به تماس با ردیابی است اما تلاش برای ساخت یک سیستم رسیدگی به آن است. بیشتر از هر چیزی به آن نیاز دارد هاله ای از شایستگی برای پوشش آن آور تلاش. به عنوان ملت در انتظار یک واکسن دولت ممکن است هیچ چاره ای جز تکیه بر فناوری بزرگ را برای جبران شکاف در توانایی و تخصص است.

چنین همکاری می تواند نگران کننده تحت هیچ شرایطی اما وحشتناک در مغلوب ساختن پیشی جستن عصر. این دولت کم توجه به اصول لیبرال دموکراسی و میل شدید به دنبال اشتیاق در قدرت موجود به autocrats. و ما می دانیم چه استبداد طراحی شده توسط فن آوری اطلاعات می تواند دستیابی به.

چین با تکنولوژی صنعت کمک کرده است ساخت پیشرفته نظارت دولت فراتر از جورج اورول تخیلی ظرفیت. شرکت های فن آوری تمرین علم بهره برداری از داده ها برای تغییر رفتار انسان—ایده آل برای یک دولت مشتاق به مهندس وفاداری مردم آن است. چین نوپای اجتماعی-سیستم های اعتباری حفظ یک چوب خط حساب کردن در حال اجرا از "خوب" رفتار. این رتبه بندی ها بر اساس پاداش و مجازات. یک شهروند می تواند از دست دادن حق به سفر اگر او گرفتار jaywalking و یا پخش موسیقی بیش از حد بلند. شرکت های خصوصی را بررسی اعتبار بر اساس چنین معیارهای. با توجه به سیمی "هدف این است که برای هر شهروند چینی به تواند توسط یک فایل گردآوری داده ها از عمومی و خصوصی منابع" است که می تواند کشیده شود تا با اثر انگشت و یا دیگر اطلاعات بیومتریک.

آمریکا البته یک راه طولانی از چنین سیستم. حتی پس از بحران های گذشته را می توان به عنوان خوانده شده کتابچه راهنمای دستور العمل برای چگونگی بهترین استفاده را از فضای اضطراب و تروما است. یک سال قبل از 9/11, کمیسیون تجارت فدرال با انتشار گزارشی توصیه قوی قانون محدود کردن شرکت های بزرگ استفاده از اطلاعات آنلاین که شامل یک راست به درست (یا حذف) اطلاعات شخصی. اما حملات تروریستی درهم ملی حساب دیفرانسیل و انتگرال. امنیت در زمان اولویت بیش از دیگر ملاحظات: این ملت به سرعت young conservatives خود را به همه جا دوربین مدار بسته دوربین های دیجیتال, اسکنر بدن در فرودگاه و شدید گسترش قدرت به مات و سازمان های دولتی.

در کتاب عصر نظارت سرمایه داری, Shoshana Zuboff استدلال می کند که این فضای مجاز Google و Facebook برای ظهور به عنوان نیروگاهی. توسط فرسایش نگرانی برای حفظ حریم خصوصی حملات تروریستی تاسیس این شرایط است که به این شرکت ها عرض به غارت اطلاعات شخصی. معنی حس ترس از لحظه ای که به هنگام تولد به dystopian واقعیت این یکی.

در حال حاضر با توجه به غیر انتفاعی حریم خصوصی بین المللی, حداقل 27 کشور را آغاز کرده اند که با استفاده از تلفن همراه داده ها به مسیر گسترش coronavirus. واشنگتن پست گزارش کرده است که بیش از دو دوجین دولت در حال تست نرم افزار به نام فلمینگ توسعه یافته توسط شرکت اسرائیلی سازمان خدمات ملی. مشارکت سازمان خدمات ملی می کند. سازمان عفو بین المللی را متهم به شرکت در ساخت نرم افزارهای جاسوسی است که باید مورد استفاده قرار گیرد برای نظارت بر حقوق بشر و فعالان و دیگر nettlesome مخالفان از جمله متهم به قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi.

گوگل و اپل هستند و نه سازمان خدمات ملی. آنها به یاد داشته باشید واکنش بازدید بر شرکت هایی که ادوارد اسنودن در سال 2013 به عنوان کار داشتن با آژانس امنیت ملی. به جای دادن دولت دقیقا اطلاعات آن اشتیاق آنها سعی در دیکته کردن شرایط مشارکت و مطرح به عنوان نگهبان آزادی های مدنی. آنها طراحی شده اند COVID‑19 سیستم هشدار برای جلوگیری از متمرکز مجموعه ای از داده ها و وعده داده است که سیستم خود را ناپدید می شوند با این بیماری است. (لازم به ذکر است که یک دلیل اصلی برای بی میلی خود را برای پیگیری همه چیز را از دولت می خواهد دنبال این است که آنها نمی خواهند به تخلیه باتری از مشتریان خود را' تلفن.) در طول زمان گوگل و اپل به احتمال زیاد خواهد شد در صورت افزایش فشار برای نظارت COVID‑19 بيمار فقط به عنوان نزدیک به عنوان آنها به دنبال کسانی که با استفاده از نقشه های خود را.

به عنوان فن آوری و دولت رشد راحت تر با هر یک از دیگر آنها را در صورت وسوسه بیشتر به افراط خود را به اشتراک گذاشته بدترین غرایز. هر دو خوب بکار بردن سرزده قدرت متناقض با توجه به امتیازات از حریم خصوصی. هر دو دارای یک نه چندان فروتن معنا که آنها می توانید تغییر رفتار عمومی. حتی برخی از دانشگاهیان که ستایش گوگل و اپل سیستم را صادر استارک هشدار. بیش از 300 دانشمندان اروپایی و حریم خصوصی دانشمندان امضا نامه ای سرگشاده بیان کرد: "ما نگران آن است که برخی از راه حل های این بحران ممکن است از طریق ماموریت خزش ... اجازه بی سابقه نظارت در جامعه بزرگ است."

بدون محدودیت های جدید این ظهور داد می تواند به رشد بیشتر مغرور تر از این دستگاه به نظر می رسد که پس از 9/11. در دهه های پس از آن حملات به گوشی های هوشمند تبدیل شده است جهانی واقعیت مدرن وجود یک مخزن حساس, افکار, عکس پرده و اسرار حفاظت.

یک درس از چین است که مشارکت بین دولت و قدرتمند شرکت های فن آوری نگهداری می شود باید کم عمق در بهترین حالت. دولت ایالات متحده باید ایجاد یک Data Protection Agency, مدل پس از آنهایی که در اروپا و توانمند به بررسی این که چگونه این شرکت های بهره برداری از اطلاعات است که جریان از طریق دستگاه های خود و سیستم عامل. و به جای درمان دره سیلیکون به عنوان شریک ارشد در این رابطه دولت باید با استفاده از آن نفوذ به تحمیل یک مهلت قانونی برای فن آوری ادغام حفظ امکان یک بازار رقابتی در طرف دیگر از ویروس.

در سال های پس از جنگ جهانی دوم چنین محدودیت هایی را در نظر گرفته شده است عام. دو حزبی ضد تراست اجماع ساخته شده بود, در بخش, در حافظه, آلمانی, شرکت مانند زیمنس کروپ و IG Farben که تا به حال خوش ملحق به ظهور فاشیسم و سخاوتمندانه سود از آن است. برای مردم که نسل انحصارات کمتر از یک تهدید به مصرف کننده نسبت به دموکراسی است. آنها معتقد بودند که یک همزیستی متمرکز قدرت اقتصادی و متمرکز قدرت سیاسی بود و یک مسیر به فاشیسم است. این هشدار را نیز باید امد و شد زیاد ساخت پست-COVID‑19 سفارش. جهانی که در آن انحصار وجود دارد و در ائتلاف با تنها نیرویی قوی تر از خود هرگز نمی تواند سالم, حتی اگر آن است که دیگر بیمار است.


این مقاله به نظر می رسد در ماه جولای/آگوست سال 2020 نسخه قابل چاپ با تیتر "مراقب باشید Digital درمان است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب