دانلود کتاب از آمازون

, ۲۵ سال از آن روز که جف بزوس برای نخستین دفعه وب سایت دانلود کتاب از آمازون را تحت عنوان وسیع ترین کتابفروشی

توسط NEWS-SINGLE در 12 خرداد 1399
, ۲۵ سال از آن روز که جف بزوس برای نخستین دفعه وب سایت دانلود کتاب از آمازون را تحت عنوان وسیع ترین کتابفروشی عالم به‌راه‌انداخت , می‌گذرد . فعال سازی این تارنما از به عبارتی ابتدا اعلان جنگی بود در مقابل تمام کتابفروشی‌ها , از فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای گرفته تا مغازه‌های کوچک جدا . آمازون که‌این ایام از یک کتابفروشی آنلاین کوچک به اصلی ترین خرده فروش اینترنتی دنیا تبدیل شده‌است , با تجهیزات و خدماتی که به مشتریان ارائه میدهد , به‌تدریج انحصار بازار فروش کتاب  و  دانلود کتاب از آمازون را به دست گرفته است . یوزرها با به کار گیری از وب سایت دانلود کتاب از آمازون می توانند هر کتابی را که عزم نمایند فقط با چندین کلیک پیشنهاد داده و آن را به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان اخذ نمایند . علاوه بر این , آمازون در سال ۲۰۰۷ با عرضه دشوار افزار کیندل ( Kindle ) سبب ساز شد تا بازار کتاب‌های الکترونیک ( e - book ) از کتاب‌های چاپی و سنتی پیشی گرفته و فروش کتابفروش‌ها با افتی شدید روبه رو شود . رخنه آمازون در‌این صنعت تا حدی است که چندین روز قبل خبر نامه گاردین در گزارشی به نقش این وب سایت در چالش تعطیلی پی درپی کتابفروشی‌های دانلود کتاب از آمازون در شهر نیویورک اشاره نمود . براساس این گزارش , منهتن در سال ۱۹۵۰ میلادی ۳۸۶ کتابفروشی داشت , این تعداد در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۶ کتابفروشی رسید و درحال حاضر تعداد کتابفروشی‌های این شهر به ۸۰ مغازه محدود شده‌ است .

رویارویی با انحصار دانلود کتاب از آمازون

کتابفروشی‌های جداگانه درحال حاضر بعد از ۲۵ سال برای نخستین بار به رویارویی با این انحصار برآمده و در این سمت به به کارگیری از تاکتیک‌های خویش آمازون روی آورده‌اند . این کتابفروشی‌ها روش نجات خویش را در سایتی میبینند که فقط چندین هفته قبلی از آن که اداره بهداشت جهانی همه‌گیری کرونا را اعلام نماید و بخش اعظمی از کتابفروشی‌های عالم به خاطر این معضل به مجبور کرکره‌های خویش را زیر بکشند , فعال سازی شد . این تارنما که بوک شاپ ( Bookshop ) اسم دارااست برای جستجوی آنلاین کتاب در بین کتابفروشی‌ها فعال سازی شده‌است و تا به امروز پیروز شده تا بیش تر از یک میلیون دلار برای این فروشگاه‌ها درآمدزایی نماید . مجله شیکاگو تریبیون از این وب سایت با تیتر یک ائتلاف شورشی مقابل امپراطوری آمازون یاد کرده و مقر اینساید هوک هم در این زمینه می‌نویسد : به لطف بوک شاپ , دیگر عاملی برای خرید کتاب از آمازون نیست . به گفته اندی هانتر مدیرعامل و بنیانگذار بوک شاپ , فعلا , آمازون برای هر کتابی که به واسطه شرکتهای رسانه ای آنلاین میفروشد , پولی را تحت عنوان کارمزد پرداخت می کند . براین اساس نسبتاً هر نقدی که در رابطه یک کتاب متن میگردد , به آمازون ارجاع داده میگردد . با این فعالیت میلیون‌ها میلیون خواننده بی واسطه به وبسایت آمازون کشیده میگردند و کتابفروشی‌های جدا را نادیده میگیرند . این یکی‌از دلایلی است که آمازون توانسته در چهار سال میزان فروش کتاب خویش را از ۳۷ درصد به بیش تر از ۵۰ درصد برساند .

آخرین بر رقابت ناعادلانه دانلود کتاب از آمازون

این روز ها کتابفروشی‌های غیر وابسته برای اینکه سرپا بمانند , به فروش آنلاین دانلود کتاب از آمازون متعلق میباشند . البته در بازار آنلاین , این فروشگاه‌ها در مقایسه با آمازون موجودی کمتر , سرمایه کمتر برای ساخت سایت برای فروش و منابع و کارکنان کمتر برای باربری کتاب‌ها در اختیار دارا‌هستند . ناعادلانه بودن این رقابت در عصر شیوع کرونا تشدید هم شده‌است چون کتابفروشی‌ها بخشی از شغل ها غیرضروری محسوب می شوند و در زمان قرنطینه می بایست تعطیل شوند . البته حالا با به کار گیری از وب‌سایت ایبوک رالی احتمال دارد بتوان اظهار‌کرد که عدالت در غایت تا حدودی دربین این دو کفه واحد سنجش برقرار شده‌است و کتابفروشی‌های غیر وابسته هم می توانند عاقبت با توکل بر بازار آنلاین کسب درآمد نمایند . ایبوک رالی در کمتر از دو ماه با ارائه تخفیف و تحویل پر سرعت توصیه , پیروز شده تا امپراطوری آمازون بر صنعت کتاب را به بحران بکشد . در صورتی وضع طبق انتظارات و برنامه‌ریزی‌ها پیش رود , احتمال دارد این آغازی برای کتابفروشی‌های غیر وابسته باشد تا بتوانند حق و فضای خویش را درین صنعت گشوده پس گیرند .
آخرین مطالب