این فیلم که قطاری از یک نوع متفاوت از انزوا

فرهنگ در زمان افزایش بیگانه ستیزی نسبت به زن و آلن یانگ Tigertail ارائه می دهد عمیقا معاینه شخصی از یک تای

توسط NEWS-SINGLE در 27 فروردین 1399
چن Hsiang لیو / Netflix

این داستان شامل اخلال گران برای فیلم Tigertail.

چهار سال پیش این نویسنده-کارگردان آلن یانگ در زمان مهاجرت کودک rite of passage: او رفت و "خانه است." او شده است می خواهم به تایوان اما این زمانی بود که او 7 سال است. پس از تمام زندگی بزرگسالی دور یانگ احساس بیش از آماده به سر به عقب با پدرش به خانواده خود زادگاه شهرک—یک جامعه روستایی در جنوب غربی تایپه که نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی ترجمه برای "Tigertail."

به عنوان جفت سفر در سراسر تایوان با سرعت بالا راه آهن یانگ فلفلی پدر خود را با سوال در مورد در حال رشد است. پس از برنده جایزه امی برای co-نوشتن استاد هیچ قسمت "پدر و مادر"—خنده دار vignette در مورد فداکاری مهاجران را برای فرزندان خود—یانگ را آغاز کرده بود مشغول به کار در یک آزادانه سرگذشتی اسکریپت او با عنوان "فیلم خانوادگی" و او نیاز به کمک. پدر او موظف: زمانی که آنها وارد شهرک, او در زمان یانگ به پرداخت جهات به اواخر بستگان در آرامگاه و به او نشان داد کارخانه قند که در آن او و مادرش یانگ مادر بزرگ یک بار کار می کرد. او همچنین سعی کرد یانگ به بازدید خود, پیر, خانه و خانواده, اما بعد از همه کسانی که در دهه های دور این شهر تبدیل شده بود این قطعه زمین به ایستگاه گاز.

آن را به عنوان وجود دارد یانگ gazed در پمپ های سوخت و تلاش برای تصویر خانه ای که در آن پدر خود را بزرگ شده, که خود فیلم شکل گرفت. داستان نمی خواهد فقط یک "عشق نامه" به خانواده خود اما همچنین یک فرصت برای لانه درونی یک تایوانی مهاجر زندگی است. او می خواست برای نشان دادن اشتیاق است که پدر خود را نمی تواند به کلمات قرار داده. ایستگاه گاز "بود چنین خاطره انگیز نمایندگی از چگونه شما نمی توانید به خانه دوباره به معنای واقعی کلمه" یانگ به من گفت بیش از زوم در اوایل ماه آوریل. "و نه تنها که اما مهم نیست که چقدر شما خود را از دست گذشته و چقدر احساسات شما و چقدر شما می خواهید شما می توانید رفتن به عقب در زمان, شما هرگز نمی توانید."

نتیجه این است Tigertailیانگ را کارگردان اولین بازی که آمار Netflix جمعه گذشته است. اما عمیقا شخصی به فیلم وارد کرده در یک زمان پر سر و صدا برای آسیایی ها و آمریکایی ها. افزایش بیگانه ستیزی با تشکر از شعارهای نژادپرستانه در مورد بیماری همه گیر کوروناویروس ریشه در ووهان چین منجر به اخلال در حملات و افزایش آزار و اذیت ـ از جمله در یک حادثه مربوط به فیلم star, Tzi Ma ماه گذشته. سابق دموکرات نامزد ریاست جمهوری اندرو یانگ حتی استدلال در یک op-ed برای واشنگتن پست که آمریکایی های آسیایی تبار باید "ما نشان می دهد آمریکایی بودن" برای مبارزه با نژادپرستی—استدلال به خود جلب کرد که واکنش برای قرار دادن بار بر روی آسیایی جذب کنند.

Tigertail خوش آمدید رد به چنین رویکردی. این فیلم باعث می شود مورد استقبال یک فرهنگ به جای انکار آن—و برای درک مهاجران بیش از دائمی خارجی. "آن را ساده و بی تکلف به فکر می کنم که [نژادپرستی] تا به حال رفته دور" کارگردان به من گفت. "اما مراحلی باید انجام شود فقط به آموزش مردم و به مطمئن شوید که آنها را در درک این انسان هستند."

Tigertail's شخصیت پین-Jui متناسب با آن قالب. شخصیت می تواند به راحتی یک کلیشه; به عنوان بازی های برگزار شده توسط Ma در سال های قدیمی تر او را درجا دور و در تلاش برای ارتباط با آمریکا به دنیا آمد پدر آنجلا (کریستین Ko)—تعریف رواقی آسیایی, پدر, در بسیاری از فرهنگ پاپ این تفاسیر. اما این فیلم اغلب جهش به پین-Jui گذشته و یانگ drenches این فلش بک در رنگ های روشن به آنها رویایی, Wong Kar-Wai–مانند کیفیت. این جوان مودب پین-Jui (با بازی هنگ-Chi Lee) عاشقانه یار دوران کودکی خود را شیار به اوتیس ردینگ و آرزوی سفر به آمریکا. زمانی که زندگی در برانکس معلوم می شود سخت تر از او تصور, خوش بینی خود را—و این فیلم را طراوت و چالاکی—محو.

با گرفتن بافت و عمق پین-Jui را پشیمان یانگ نشان می دهد که چگونه پین-Jui نیست امتناع از باز کردن به دختر خود را به خاطر او به طور طبیعی مخالف. او را به سادگی از ترس او نمی خواهد درک. "من فکر می کنم در گذشته بسیاری از شخصیت های به تصویر کشیده شده است به عنوان مرموز و درک نوع ناشناختنی و من فکر می کنم که کمک به یک انسان زدایی از مردم آسیا" یانگ توضیح داد. "مردم بحث در مورد پرتکاپو انبوهی از مردم در چین به عنوان تنها بیچهره توده, اما هیچ, ما همه افراد است. همه ما باور نکردنی داستان زندگی; همه ما غنی تاریخی،"

این فیلم باعث می شود مورد استقبال یک فرهنگ و نه انکار آن. (سارا Shatz / Netflix)

زمانی که یانگ تصمیم به حفر کردن به پدر تاریخ, دیوانه غنی آسیایی نشده بود هنوز شکسته زمین به عنوان یک جریان اصلی هالیوود پروژه که شروع موج جدید آسیایی و آمریکایی داستان در این صنعت است. در عین حال حتی به عنوان مهاجر وارد داستان در-صفحه—از جمله مجموعه تلویزیونی کوچک آمریکاکه یانگ تولید—Tigertail ارائه می دهد جدید ، این فیلم علاقه مند کمتر در تصویر می کشد نسل فرهنگ برخورد می آید که بین مهاجران و فرزندان خود را از رعایت این راه تجارب خود را با هم همپوشانی دارند.

Pin-Jui و آنجلا صحنه های کار در گفتگو با یکی دیگر: پس از یک مونتاژ از پین-Jui انجام ظروف خود به تنهایی آنجلا نشان داده شده است همان چیزی که به انجام -- هر دو تنها هستند و تقریبا فلج چگونه آنها آمده بود خود به خود. پس از یک فلاش بک نشان دادن آنجلا ازدواج در حال سقوط از هم جدا جوان پین-Jui به تصویر کشیده شده است پیدا کردن نیویورک شدیدتر از او فکر آن خواهد بود. زمانی که پین-Jui در نهایت باز می شود تا به عنوان دو چای یانگ قطاری از آنها را نشسته در کنار هم با آثار هنری پشت سر آنها شامل شخصیت چینی برای کلمه "و." Pin-Jui و آنجلا فیلم روشن می سازد که مشابه خود را heartbreaks و تنهایی از هر کدام از آنها را متوجه می شود.

نشان می دهد تلویزیون و فیلم درباره تجربه مهاجرت اغلب متمرکز بر راه نسل های قدیمی تر misunderstands و یا انتظار بیش از حد از این سریعتر به جذب یک جوان. اما در Tigertailیانگ نشان می دهد که چگونه کمی کودک می تواند درک پدر و مادر: آنجلا تنها تا کنون درک پدرش به درجا و تهدید آمیز است. او هیچ تصوری از خود کاریزماتیک جوانان از سرخوردگی پس از stateside و یا احساس خود را به طور دائم untethered میکنند به عنوان یک مهاجر. آنجلا مفهوم از خانه همیشه متفاوت خواهد بود از پین-Jui و جدایی Tigertail مسلم, جدا آنها را هر دو ایجاد یک بین نسلی تنهایی که سخت به ترمیم.

من به تماشای Tigertail برای اولین بار در پایان ماه فوریه به تنهایی در داخل یک سالن نمایش فیلم در Netflix بکشد دفاتر در لس آنجلس. در آن زمان, من می خواهم تفسیر Tigertail به عنوان ظریف پرتره از پیری مهاجر و خواري بر روی تصاویر از Tzi Ma را پین-Jui خوردن شام به تنهایی در آپارتمان خود. اما بار دوم من به تماشای آن را در قالب یک آنلاین غربال در پایان ماه مارس چیزهایی که تا به حال بدیهی است که تغییر: من جدا از خانواده, خانواده من از من. این زمان در اطراف, من تو را دیدم این فیلم متفاوت: صحنه های پین-Jui در انزوا احساس به خصوص دردناک به تماشای در حالی که خود فلش بک احساس عجیب رضایت بخش—من احساس نوستالژیک به دوران من هرگز شناخته شده است. Pin-Jui را جوانتر جوشان سال صرف ناهار خوری و بی باک دوستیابی و رقص بودند تازه مؤثر; صحنه بودند بسیار جذاب آن را هیچ جای تعجب پین-Jui نمی تواند کمک کند اما گرفتار می شود توسط این خاطرات است.

این نیز به همین دلیل زمانی که Tigertail سریع به جلو به پین-Jui را خاموش و در حال حاضر بعد از فیلم به نظر می رسد تقریبا به سقوط تحت وزن خود را در تنهایی و ناتوانی در ارتباطند. او در گفتگو با آنجلا می آمد با آب و تاب فشار خود, رابطه مشکل توقف او را از پاسخ به درخواست. و با تمرکز به شدت در پین-Jui را فلش بک فیلم نمی دهد آنجلا مدرن و روز قوس زیادی اتاق برای نفس کشیدن. همسرش, بازی های برگزار شده توسط این لبه هفده's هیدن Szeto نشان می دهد تا بدون صحبت کردن یک خط از گفت و گو. در فلش بک آنجلا مادر نقش مهمی اما بالغ آنجلا فقط یک صحنه با او ترک رابطه آنها ناشناخته است. آنجلا را روایت می آید به عنوان یک چاره اندیشی موقت نسبت به پین-Jui قوی تاریخ است.

یانگ گفت که زمانی که او شروع پروژه او می خواهم آن را پیش بینی می شود بسیار گسترده تر. او حتی می خواهم با توجه پین-Jui یک انگلیسی به نام"استیفن"—اما آن را هرگز می شود سخن گفته است. "بدانند که تعادل بین گذشته و حال بود واقعا واقعا مهم و واقعا" او گفت: "وجود دارد بسیار سحر و جادو در آن صحنه های فلاش بک."

پایان Pin-Jui داستان در نهایت کمک می کند که تعادل کار برای این فیلم. در Tigertail's بسته شدن صحنه پین-Jui راهنماهای آنجلا در اطراف شهرک راه همان یانگ پدر برای او انجام داد. زمانی که آنها پیدا کردن پین-Jui را به خانه دوران کودکی در خرابه دوربین عقب می کشد و قطاری از یک تصویر قابل توجه از جفت قاب توسط خانه را پنجره به عنوان اگر احاطه گذشته است. وجود Pin-Jui اجازه می دهد تا دخترش را ببینید, درد: او غرق می شود و با احساسات او به عنوان نگاه در خانه و در نهایت نشان میدهد که او نیست تنها به این دلیل او هیچ یک از سمت چپ به صحبت کردن اما از آنجا که او از دست داده بخشی از خود است. Tigertailبا تمرکز بر روی Pin-Jui را در خاطرات شیفت داستان از سنتی روایت از یک خارجی بودن دائمی دیگر به یک داستان در مورد جذبه از خانه.

Tigertail است که یک مهاجر غم انگیز بازتاب در زندگی خود مشاهده توسط فرزند یکی. هر دو سفر از کشف خود همگرا به فیلم نادر است که قطاری درونی و پر وسعت یک مهاجر—داستان و یک فیلم است که احساس می کند بیشتر لازم است در حال حاضر از همیشه به همه گیر مرتبط با بیگانه ستیزی و نژاد پرستی در حال افزایش است. یانگ گفت که او امیدوار است Tigertail's آسیایی آمریکایی بینندگان را هم برای رسیدن به پدر و مادر خود را. "صحبت کردن با مردمی خود را!" او گفت:. "و به آنها بگویید که شما آنها را دوست دارم و چگونه سپاسگزار شما هستند." پس از همه, هر کسی نمی تواند انجام این وظیفه را با ساخت یک فیلم است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lytny.im
آخرین مطالب