قدرت از “نقطه آبی کمرنگ” سه دهه بعد

نپتون اورانوس و زحل, مشتری زهره و زمین به عنوان دیده می شود توسط ویجر 1JPL-Caltech / ناسا

سی سال پیش سفینه فضایی محدود برای لبه های منظومه شمسی, تبدیل به عقب به سمت زمین و در زمان یک عکس.

تصویر زیر نشان داده شده است به دست می آمد شناخته شده به عنوان “نقطه آبی کمرنگ.” آن دستگیر شد در 14 فوریه سال 1990 توسط ویجر 1 روباتیک اکسپلورر ساخته شده توسط ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت. این فضاپیما پرواز کرده بود گذشته مشتری و زحل و فرستاده زیبا از نزدیک و هیجان انگیز اطلاعات علمی به زمین است. پس از زحل فضاپیما به مقصد صرف آن باقی مانده سال در اعماق فضا. وجود خواهد داشت چیزی جز تاریکی مربوط گهگاه با چشمک زدن از ستاره های دوردست. وجود دارد هیچ دلیلی برای نگه داشتن دوربین ویجر را برای که و ناسا می خواستم برای حفظ این فضاپیما قدرت. بنابراین قبل از تبدیل دوربین خاموش ناسا مهندسین کارگردانی ویجر به یکی از آخرین نگاه در خانه.

در عکس سه تاریک پرتوهای رنگ—نور خورشید نور پراکنده شده توسط دوربین های دیجیتال—برش در زاویه برابر زغال چوب تاریکی فضا. در داخل یکی از این تیرها در نزدیکی وسط آن را یک ضعف ذره از نور آبی است. از 3.7 میلیارد مایل دور از شما می خواهم که به چپ نگاه کردن به ما مراجعه کنید.

JPL-caltech / ناسا

این نمایش با الهام از اواخر ستاره شناس کارل ساگان که آمد تا با ایده برای نهایی نگاه اجمالی به نوشتن معروف ترین کلمات در سال 1994 خود کتاب:

نگاه دوباره در آن نقطه است. که در اینجا. که صفحه اصلی. که ما. در آن همه شما را دوست دارم همه شما می دانید همه شما تا کنون شنیده ام از هر انسان هایی که تا حالا زندگی کردن زندگی خود را. به جمع ما شادی و درد و رنج هزاران اعتماد به نفس ادیان و ایدئولوژی های اقتصادی و آموزه های, هر شکارچی و forager هر قهرمان و ترسو هر آفریننده و ویرانگر تمدن هر پادشاه و دهقان هر زن و شوهر جوان در عشق هر مادر و پدر ، مخترع و کاشف هر معلم اخلاق هر سیاستمدار فاسد هر “سوپراستار” هر “رهبر انقلاب”هر قدیس و گناهکار در تاریخ گونه ما در آنجا زندگی می کردند—در یک ذره گرد و غبار معلق در افتاب.

یک ذره گرد و غبار در واقع. بدون جرم به ساگان, اما زمانی که من تو را دیدم “نقطه آبی کمرنگ” برای اولین بار من underwhelmed. آن تابستان 2015 و من به همراه دوستم آماندا Cormier به اطاق نشیمن خال کوبی, در واشنگتن, d. C., که در آن او به تصویر جوهر بر روی ساعد چپ فقط بالاتر از آرنج. او را برداشت رنگ جوهر: قرمز, سبز و زرد به صورت رگه ای از نور آبی برای زمین و رنگ قرمز برای یک فلش کوچک است که امتیاز را در نقطه. من نگاه کردن واقعی تصویر در حالی که من منتظر تو بودم. متعجبمن فکر می کردم. که خیلی فازی. واقعا نمی تواند هر چیزی را ببینید.

اکنون پس از بیش از سه سال از نوشتن در مورد فضا من هنوز هم فکر می کنم “نقطه آبی کمرنگ” چندان به نگاه. اما زمانی که من با آن نشستن و واقعا فکر می کنم در مورد آنچه در داخل قاب من در هیبت.

به دنبال این مشاهده از راه دور از زمین, من احساس می کنم همان راهی که من انجام وقتی که من دیده بان فضانوردان راهپیمایی فضایی در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی در ناسا livestreams. دوربین کیفیت دانه دانه صدا است staticky و فضانوردان سر و صدا کردن کشف اصطلاحات جدی در صدای. آن است که اگر شما تماشای مستقیم هفت ساعت از آن را بسیار خسته کننده. اما هنگامی که شما در نظر آنچه فضانوردان انجام می دهند واقعا—و نه آهسته و دقیق کار عطف پیچ و مهره و جایگزینی باتری—تجربه می شود چیز دیگری است. انسان نمیفهمد چگونه برای ساخت یک خانه برای خود در سرما خلاء فضا پر شده با همه چیز آنها نیاز به زنده ماندن از تنفس هوا را به جریان تلویزیون و تنقلات و در حال حاضر آنها در حال آویزان کردن طرف از همه چیز آن را به عنوان سفر در 17,000 کیلومتر در ساعت و تنها چیزی که نگه داشتن آنها را از شناور به فراموشی است یک زن و شوهر از پارچه tethers. آن است که فوق العاده است. “نقطه آبی کمرنگ” قابل توجه است در یک روش مشابه—صفحه نمایش با این حال فازی نوع بشر را ظرفیت به منجنیق دور از سیاره ما در تلاش برای درک هر چیز دیگری.

این هفته من ایمیل فرستاده آماندا که زندگی در برلین در حال حاضر به او بپرسید که چرا او تصمیم به گرفتن امضا از او می خواهم به من گفت این بود معنی دار برای روز او آن را کردم اما من نمی تواند به یاد داشته باشید جزئیات. “من می خواستم به یک یادآوری دائمی چقدر کوچک من مشکلات روزانه و heartbreaks شد در این طرح از جهان,” او گفت:. “من می خواستم که قادر به نگاه کردن و فکر می کنم آره هیچ یک از این مسائل پس فقط سعی کنید به نوع و سپاسگزار و لذت بردن از خودتان.”

است که چشم انداز این نمایش از فضای بیرونی به عنوان مرهم و این می تواند کاملا موثر; بعد از همه, هیچ تصویر بزرگتر از کل جهان است. اما در اغلب موارد به خصوص در این روزها شنیده ام تیره تر تفسیر ما کوچکی در چهره آسمانی کردند. گوشه کوچکی از اینترنت فراخوانی کارکرد جهان هستی به عنوان یک راه رد افسرده عناوین در اینجا بر روی زمین است. بله همه چیز افتضاح است, این افراد نیمه شوخی اما چه کسی مراقبت کنید ؟ همه ما در حال رفتن به هلاک طول گرمای مرگ, جهان, به هر حال. آیا شما نمی شنوید خورشید ما سقوط خواهد کرد خود را در کمتر از 5 میلیارد سال ؟ یا این که کهکشان راه شیری است که انتظار می رود به برخورد با یک کهکشان دیگر حتی زودتر?

در خطر ابتلا به صدایی بیش از حد جدی—اما چه چیز دیگری هستند سالروز ازدواج ؟ —من امیدوارم که “نقطه آبی کمرنگ” الهام بخش مخالف است. و اعتقاد داشتند که یک 10th یک پیکسل در یک صفحه نمایش است که به مردم آرامش احمقانه است ، اما چیزی از آن.

و در جایی که ویجر 1 دستگاه ارائه شده است که این میزان کم از صلح ؟ حتی دورتر از ما در فضای بین ستاره های در حال رشد ضعیف تر از هر سال است. برخی از آن ابزار علمی هنوز هم جمع آوری داده ها در چند پدیده از فضای بین ستاره ای است که در واقع می تواند شناسایی شده است که از دور مانند اشعه کیهانی و میدان مغناطیسی. دوربین شده اند از سال 1990; آنها استفاده کنید تا مقدار زیادی از انرژی است. آب نبات هانسن این دانشمند ناسا کمک کرد که راه اندازی شات برای “نقطه آبی کمرنگ,” یک بار به من گفت که تبدیل آنها دوباره روشن “به معنای واقعی کلمه می کشتن هر ابزار دیگر در این فضاپیما است.”

آژانس های فضایی به مراتب پیشرفته تر فضاپیما در حال حاضر قادر به ضبط ویدئو در وضوح بالا. هالیوود غنایم ما را با جلوه های ویژه زنده در بودجه فضای فیلم. با مقایسه این عکس ویجر نیست خیره چشم. اما آن می تواند در برخی شرایط تسکین بقیه از ما.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>