ما نمی توانیم پایان ایدز بدون مبارزه با نژاد پرستی

ایده های همانطور که امریکا همچنان طولانی سر رسیده حساب با نژادپرستی و سیستمیک بی عدالتی ما باید آدرس تاثیر

توسط NEWS-SINGLE در 19 تیر 1399
شانون استاپلتون / ایسنا

رنگ پوست خود را باید تعیین کیفیت بهداشتی خود را. اما در ایالات متحده به HIV/ایدز است تشدید نژادپرستی و تعصب و تبعیض است. همانطور که امریکا همچنان طولانی سر رسیده حساب با نژادپرستی و سیستمیک بی عدالتی ما باید آدرس تاثیر مخرب این بیماری در جامعه است. پایان دادن به این بیماری همه گیر ایدز می تواند تنها از طریق عزت و احترام و عشق و محبت برای همه است.

2020 کنفرانس بین المللی ایدز—برتر جهان رویداد به نمایش گذاشتن پیشرفت های برجسته چالش ها و galvanize همکاری در برابر ایدز—برنامه ریزی شده بود برای بازگشت در جولای 6 به سان فرانسیسکو و اوکلند کالیفرنیا که در آن برگزار شد از 30 سال پیش در اوج این بیماری همه گیر. COVID-19 مجبور است این کنفرانس برای رفتن مجازی اما همچنان بخش مهمی از تلاش برای پایان دادن به ایدز است.

بیش از سه دهه گذشته امریکا ساخته شده است که قابل توجه گام به سوی این هدف است. دولت ایالات متحده طرح بسیج منابع و توجه از Ryan White قانون مراقبت از 1990 به سال گذشته پایان دادن به اپیدمی اچ آی وی برنامه ریزی برای کاهش انتقال 90 درصد تا سال 2030. پیشگیرانه-پیشرفت درمان مانند دبستان و نظارت سایت های تزریق را کاهش احتمال انتقال است. نوآوری مانند دهان سواب را ساخته اند که آزمایش ساده تر موثر تر و بیشتر در دسترس است. درمان ضد رترو ویروسی در ادامه به بهبود به طوری که عفونت اچ آی وی است و دیگر حکم اعدام, اما یک بیماری قابل کنترل است.

به عنوان یک نتیجه از این تلاش و پایدار عمومی فعالیت مرتبط با HIV و میر در ایالات متحده کاهش یافت بیش از 80 درصد از سال 1995.

اما حتی به عنوان ما جشن می گیرند این دستاوردهای بی عدالتی ایستادگی در سیاه و سفید.

در حالی که آمریکایی های سیاه و سفید را تشکیل می دهند فقط 13 درصد از جمعیت آنها نشان داده شده 42 درصد از جدید HIV تشخیص داده و در سال 2018 است. اگر شما یک گی یا دوجنسی, مرد سیاه و سفید در ایالات متحده, شما باید 50 درصد شانس طول عمر مبتلا به HIV در مقایسه با 9 درصد همجنسگرا و یا دو جنسی مردان سفید. در آمریکای جنوبی—صفحه اصلی به سرعت در حال رشد نرخ عفونت اچ آی وی در ایالات متحده آمریکا— گی و خروس سیاه بزرگ, مردان حساب برای 60 درصد از تشخیص جدید. سیاه, ترانس, زنان بیشتر در معرض خطر هنوز: از سال گذشته حدود 44 درصد از تمام سیاه, ترانس زنان بودند که با HIV زندگی می کنند. بدتر از همه مردم سیاه و سفید زندگی با اچ آی وی/ایدز هستند هفت برابر بیشتر از سفید مردم به مرگ از ویروس.

این اختلافات هستند تصادفی نیست. بلکه آنها منعکس قرن ها تبعیض است. مداوم ساختاری نابرابری در فرصت های اقتصادی آموزش و پرورش و مسکن به طور نامتناسبی در معرض سیاه و سفید خانواده به خطرات جدی سلامت از جمله HIV/AIDS. و عدم نمایندگی همراه با درد تاریخ نژادپرستی در پزشکی است تضعیف سیاه و سفید جامعه اعتماد در سیستم مراقبت های بهداشتی ساخته شده و مردم کمتر به احتمال زیاد به دنبال مراقبت. همان نابرابری تبدیل شده اند نکته آشکار به جنگ این بیماری همه گیر کوروناویروس; سیاه و سفید آمریکایی ها در حال مرگ هستند در بیش از دو برابر نرخ سفید آمریکایی ها و مرگ و میر افزایش می یابد به شش برابر در همه گیر نقاط داغ.

من شروع Elton John AIDS Foundation در سال 1992 به خاطر من معتقدم که هر کس سزاوار حق برخورداری از یک زندگی سالم مهم نیست که شما را دوست دارم که شما و یا که در آن شما از. امروز افتخار می کنم که آن را پشتیبانی سازمان که در خدمت و بالا بردن جوامع به حاشیه رانده شده.

برخی از ما الهام بخش ترین همکاران در اتخاذ وطن از آتلانتا به 37,000 مردم با اچ آی وی زندگی—بیش از 70 درصد از آنها سیاه و سفید هستند. این همکاران عبارتند از: رشد اس اس خود کمک و پشتیبانی شبکه, گی مردان سیاه زندگی با اچ آی وی/ایدز و تاثیر مثبت مراکز بهداشتی و درمانی که ارائه HIV پیشگیری مراقبت و درمان و همچنین خدمات برای کسانی که مبارزه با بهداشت روانی و سوء مصرف مواد. برای اطمینان از ادامه HIV مراقبت و درمان در این بیماری همه گیر من بنیاد کمک کرده است سازمان های انتقال از چهره به چهره به مجازی قرار ملاقات و ارائه تجهیزات حفاظت فردی برای کارکنان و مردم به آنها خدمت می کنند و همچنین در خانه تحویل نجات بخش درمان و HIV تست کیت. این تکل فوری نیاز دارد اما نه طولانی مدت ننگ.

وقتی که من تعداد بازدید آتلانتا Grady نظام سلامت Ponce De Leon مرکز در سال 2018 من ملاقات یک مرد به نام اندرو ویلیامز. او آمده بود به Grady چند سال قبل با یک میزبان از شرایط ناتوان کننده است که تا به حال او را در یک صندلی چرخدار و ساخته شده زندگی خود را دشوار است. در 31 اندرو بود که مبتلا به دیابت و فشار خون بالا و بیماری کلیوی—کلیه تشخیص داده نشده. زمانی که او در تست مثبت HIV و همچنین او می ترسید بدترین. اما به لطف مراقبت از او دریافت در Grady در عرض دو ماه این ویروس غیر قابل کشف در بدن خود است. اندرو گفت: او می خواست به استفاده از اجاره نامه های جدید در زندگی برای کمک به دیگران مانند او را می دانم که آنها بیش از حد خواهد بود به نظر خوب است.

داستان مانند اندرو به من امید دادی. ما می تواند دستیابی به ایدز-رایگان نسل در امریکا—اما تنها اگر ما در طراحی یک سیستم مراقبت است که پذیرای مردم و جوامع به حاشیه رانده شده و تکل ساختاری نژاد پرستی است. سازمان هایی مانند Grady, رشد SS و تاثیر مثبت در حال انجام است که کار هر روز, اما آنها آن را به تنهایی ندارند. آنها نیاز فدرال و ایالتی و محلی در پشت آنها و آنها نیاز جوامع ما به رسمیت شناختن این حقیقت است که در امریکا امروز نژادپرستی و تعصب درایو اچ آی وی/ایدز.

دانشمندان و فعالان و تصمیم گیران هستند و تقریبا با هم آمدن در کنفرانس بین المللی ایدز برای به اشتراک گذاشتن خبر خوب در مورد چگونه ما می تواند شکست ایدز پزشکی است. سیاست گذاران و عموم مردم نیز باید گرد هم می آیند و متعهد به شکست ذاتی تعصب که به معنی ایدز است که هنوز حکم اعدام برای برخی از. تنها پس از آن می تواند ما را در پایان اپیدمی ایدز یک بار و برای همه است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب