چه برنی ساندرز باید گفت: در مورد سوسیالیسم و توتالیتاریسم در کوبا

A Bernie Sanders supporter holds a Bernie campaign sign.
برنی ساندرز اخیر نظرات در مورد کوبا تحت فیدل کاسترو در معرض یک تقسیم بین بومی آمریکایی چپ و کسانی که فرار توتالیتر.عکس توسط Callaghan o’hare / ایسنا

دو راه وجود دارد به اشتباه تفسیر نظرات برنی ساندرز ساخته شده در یک “60 دقیقه” که پخش شده در پنج شنبه شب. وقتی پرسیده شد که میزبان اندرسون کوپر به توضیح طولانی پیش ستایش از دستاوردهای فیدل کاسترو رژیم در کوبا ساندرز گفت: “ما بسیار مخالف استبدادی طبیعت از کوبا. اما, شما می دانید, آن را ناعادلانه به سادگی بگو همه چیز بد است.’ هنگامی که فیدل کاسترو را به شما می دانم آنچه که او انجام داد ؟ او تا به حال یک برنامه سواد آموزی. این است که یک چیز بد است حتی اگر فیدل کاسترو در آن است؟”

یک راه برای چرخش این اظهارات این است که به می گویند که ساندرز شده است تا در نهایت در معرض به عنوان سوسیالیستی جن که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دموکراتیک مایکل بلومبرگ مدعی شده است بخوان و اگر انتخاب ساندرز را از بین ببرد راه زندگی آمریکایی در حمایت از اتحاد جماهیر شوروی به سبک استبداد است. این واکنش قابل پیش بینی از سمت راست. قابل پیش بینی متاثر از سمت چپ بود که می گویند در اثر است که ساندرز مناسب است: کوبا دارای بهترین آموزش رکورد در آمریکای لاتین و مراقبت های بهداشتی جهانی ،

و سپس یک سوم واکنش. نویسنده آنا سیم در پاسخ به مصاحبه با دو کلمه comment on Facebook: “اخلاقی حماقت است.” یکی دیگر از نویسنده درد Obejas, نظر, ” . . . و وجود دارد می رود فلوریدا . . . “در نیمه راه در سراسر جهان هنرمند Tania Bruguera خاموش کردم یک هواپیما در میلان, که در آن او است نصب شده است نشان می دهد و به من گفت از طریق تلفن است که او “را دیدم و فکر کردم اوه خدای من.”

این نبود عبارات glee. هیچ کدام از این هنرمندان است که جناح راست ایدئولوگ—هر سه صریح ترقی خواهان کردن لزبین ها و پتانسیل ساندرز رای دهندگان. هر سه نیز در کوبا. سیم فرار کاسترو ضد همجنس تصفیه به عنوان یک زن جوان در اواخر دهه شصت فرود در پاریس و بعد از آن به نیویورک نقل مکان کرد. Bruguera تقسیم وقت خود را بین نیویورک مسافرت های بین المللی و هاوانا که در آن او کار شده است و سانسور و او بازداشت شده است برای هنر و فعالیت. Obejas به ایالات متحده آمد با پدر و مادر خود را زمانی که او یک کودک بود در سال 1962. او به من گفت در تلفن که او تماس نمی خودش سوسیالیستی هر چند او اعتقادات سیاسی احتمالا مناسب برچسب. اما او گفت: “این کاملا یک چیز دیگر در نظر گرفتن رای گیری برای کسی که فکر می کند که یک محل که باعث شده پدر و مادر من خیلی درد است و نه فقط O. K. اما نمونه در برخی از راه.”

سیم و Obejas هستند پناهندگان از توتالیتاریسم به عنوان am I. در نظر او ساندرز پا به شکاف که جدا آمریکایی متولد چپ از کسانی از ما که به اینجا آمدند از کشورهای توتالیتر. رژیمهای ما فرار کرد آیا بهترین خود را برای بی اعتبار ساختن مارکسیسم و سوسیالیسم و چپ ایده ها به طور کلی. تا حد زیادی موفق شدند. زمانی که من در حال رشد بود تا پدر و مادرم اعتقاد داشت و به من آموخت که تلاش برای ایجاد یک دولت مطابق با آرمان مارکسیستی—یا, واقعا, هر گونه تلاش برای ایجاد یک جامعه که در آن هر کس کمک چه می تواند آنها را دریافت کرده و آنچه که مورد نیاز بود محکوم به تولید یک توتالیتر ناکجاآباد. ما اشتیاق به فرار به زمین حکومت توسط سعادتمند و به نظر می رسید به ما طبیعی اتحادیه سرمایهداری و آزادی است.

در ایالات متحده برخی از ما آغاز سفر طولانی به یک دیدگاه پیچیده تری از سرمایه داری. در انتهای دیگر از این سفر دراز تحقق است که سرمایه داری و دموکراسی ممکن است یک مسابقه ساخته شده در بهشت و فرضیه های پشتیبانی شده توسط این مثال از غربی های اجتماعی دموکراسی است که ایده های سوسیالیستی ممکن است عملکرد یک آزادتر و عادلانه تر جامعه است. این اکتشافات پیشنهاد کرد که ایده های سوسیالیستی می تواند و باید به decoupled از تمامیت خواه کابوس از ما گذشته که کسانی که توتالیتر هر آنچه که آنها ممکن است, نوشته شده در بنر خود را به حال بسیار کمی برای انجام با آن ایده ها.

هر دو Obejas و Bruguera به من گفت که ساندرز اشاره به شصت سال مبارزه سواد (که هر دو از مادران داوطلب) بود به خصوص دردناک است. Obejas توضیح داد که چگونه دور از آن است که از کوبا معاصر واقعیت این است که گرفتار کمبود معلمان و پزشکان. مانند اتحاد جماهیر شوروی در کوبا جامعه عمیقا طبقه بندی. این اساسا جوامع استثماری—هر که هیچ سوسیالیستی بیشتر از جنگ است و صلح و آزادی است که برده داری و یا جهل و قدرت است.

اما چنین قدرت جنگ سرد فریم—و چنین است که قدرت تبلیغات جماهیر شوروی—که جدا از توتالیتاریسم از سوسیالیسم اتفاق افتاده در آمریکا فرهنگ سیاسی. راست و چپ هر دو در اصل همچنان به این باور است که اتحاد جماهیر شوروی و آن ماهواره, کاسترو, کوبا شد سوسیالیستی متحده است. در سمت راست این بدان معنی است معادل این ایده با توتالیتر کابوس. در سمت چپ آن منجر به پاک کردن و یا به حداقل رساندن کابوس.

ساندرز به جرم به حداقل رساندن و حتی قطب ایدهآل سازی این رژیم در زمانی که او در مورد کوبا در اوایل نوزده-هشتاد و u. s. s. r. پس از بازدید از آنجا در سال 1988. خود شیفتگی با اتحاد جماهیر شوروی بود و هر دو قابل فهم و بخشایش. او تعداد بازدید فقط به عنوان پروستریکا شد لگد زدن به دنده; آن لحظه ای از بی سابقه بودن و انتقاد از خود در جامعه شوروی و ساندرز توصیف این خلق و خوی فصاحت در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از سفر. شاید مهم تر ساندرز شد و سپس شهردار برلینگتون ورمونت نمی فدرال رسمی و یا نامزد ملی ، اگر او می خواست به گول خورده آن را حق خود و انتخاب شخصی است.

در ساخت این انتخاب ساندرز عمل در راه است که مدت طولانی است که ویژگی های برخی از اعضای چپ آمریکایی که براق بر جنایات حکومت های توتالیتر به عنوان اینکه آنها در پانوشت به بیشتر یا جوک. این گرایش typified توسط یکی از نیویورک ادبی فرو رفتن میله KGB بار که من از دست رفته بسیاری از دوستان کتاب راه اندازی و یا خواندن زیرا که من همیشه به توضیح من بیشتر می توانید ببینید خودم صرف زمان وجود دارد از من می توانید ببینید که خودم نوشیدن در یک نوار به نام برای گفتن, S. S. (“این به هیچ وجه طرفدار شوروی” یک دوست که به تازگی به من اطمینان داد. تصور کنید توضیح دور یک نام نازی که در راه است.)

به همین ترتیب تصور کنید ساندرز گفت که نازی ها وحشتناک بودند اما آنها تا به حال بزرگ سرطان-برنامه های پیشگیری است. چنین بیانیه ای خواهد بود در واقع درست است. آن را نیز می توان به بی وجدانی چون ماهیت توتالیتاریسم است به غارت هر یک از افراد آن از آژانس کرامت و انسانیت است. (ساندرز که خانواده گسترده رنج می برد و تا حد زیادی در هولوکاست قطعا این را درک کنند.) که یک فرد است که پس از سرقت نیز محافظت از سرطان و یا تدریس به خواندن می کند و نه سقوط به یک دسته بندی خوب و یا حتی “بد نیست” همه چیز. “آنها به ما آموخت به خواندن و نوشتن” Bruguera به من گفت در تلفن. “و سپس آنها را منع ما را به خواندن آنچه ما می خواهیم و نوشتن آنچه که ما فکر می کنیم.” او گفت که او نوشته است به Sanders, کمپین درخواست می آیند و صحبت کردن در مورد کوبا; از شنبه بعد از ظهر او تا به حال نه شنیده بازگشت. (من هم تماس کمپین برای نظر و شنیده ام و نه به عقب.)

چه ساندرز گفته اند که می تواند و باید گفت این است که توتالیتاریسم که از وحشتناک ترین اختراعات قرن بیستم یکی از بزرگترین جنایات علیه بشریت است. اما باید آن را بی اعتبار ساختن ایده های مشترک رفاه و پایه عدالت است که سوسیالیسم را تشکیل می دهند. توتالیتاریسم می توانید تسلیحاتی هر ایدئولوژی; سوسیالیسم است نه بیشتر اساسا تمامیت خواه تر از سرمایه داری است که در اصل دموکراتیک است. این امر می شده اند در هنگامی که در واقع درست است و درست به سیاست که ساندرز حمایت کرده است.

در عوض در طول سی ان ان تاون هال در روز دوشنبه ساندرز دو برابر را در ستایش خود را از کاسترو را شصت سال در برنامه های سواد آموزی. سپس او اضافه کرد: “چین یک مثال دیگر است. این یک مستبد کشور در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر استبدادی. اما هر کسی می تواند انکار—منظورم این است که حقایق روشن است که آنها گرفته اند بیشتر مردم از فقر شدید بیش از هر کشور در تاریخ؟” من تقریبا می تواند شنیدن جمعی بریده بریده نفس کشیدن از بسیاری از چینی ها-رای دهندگان آمریکایی که او نیز ایستاده در کنار من از unbridgeable شکاف. آن را به عنوان اگر ساندرز درک نمی کنند که همه این چیزهای خوب است که او به نقل از سواد عمومی, پزشکی, دسترسی به فرهنگ و حمل و نقل عمومی و از فقر—خوب است زیرا آنها ایجاد شرایط برای کرامت انسانی که دقیقا چیزی است که توتالیتاریسم را از بین می برد.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>